3. В „Надежда“: Локо Пд мина през Септември в мач с 5 гола (ВИДЕО)

В „Надежда“: Локо Пд мина през Септември в мач с 5 гола (ВИДЕО)

„Смърфовете“ обърнаха столичани и ги оставиха без точка в елита

Локомотив (Пловдив) остана непобеден като гост в Първа лига през новия сезон, след като спечели с 3:2 визитата си на Септември (София) от VI кръг.

Възпитаниците на Любослав Пенев допуснаха първия гол на стадион „Локомотив“ в столицата, който бе и дебютен за домакините след връщането им в групата на майсторите.

Той падна малко преди почивката и бе много красив, а в негов автор се превърна Виктор Очаи (39). След почивката обаче двата отбора повишиха оборотите и гостите взеха своето в интригуващата среща след попадения на Мартин Хайдаров (67), Мартин Паскалев (71) и на капитана си Димитър Илиев (82), след като преди това лидерът на столичани Кубрат Йонашчъ (76) бе изравнил за 2:2.

Така Септември вече е в серия от 5 загуби в efbet Лига и единствен остава без спечелена точка, докато Локомотив вече има 10 в своя актив от 6 срещи.

Футболистите на Септември организираха първата по-опасна атаката в срещата, след като 19-ата минута Бертранд Фурие бе изведен в предни позиции и стреля от границата на наказателното поле, но топката се отби от гредата. Пет минути по-късно Митко Митков подаде към Фурие, който отново не успя да преодолее вратаря на гостите Кристиан Томов.

Димитър Илиев пробва да затрудни стража на домакините Димитър Шейтанов с удар с глава в 32-ата минута, но вратарят се справи.

Септември поведе в 39-ата минута, когато Кристиан Томов първоначално изби топката, пратена от Митко Митков в наказателното поле, но тя попадна във Виктор Очаи, който реализира за 1:0, насочвайки я в горния ляв ъгъл на вратата на Локомотив Пловдив.

В самия край на първото полувреме Жулиен Лами стреля към вратата на Септември, но бе неточен.

Ефе Али отправи удар от далечна дистанция в началните моменти на второто полувреме при атака за Локомотив, но прати топката в ръцете на Шейтанов.

Пловдивчани бяха по-активни в следващите минути и в 67-ата влезлият като резерва Мартин Хайдаров засече центриране на Ангел Лясков и с глава отбеляза изравнително попадение за 1:1.

Две минути по-късно последва бърза атака за Септември, която домакините не успяха да превърнат в гол.

В 71-ата Мартин Петков стреля директно от свободен удар, топката се отби от напречната греда, а Мартин Паскалев бе най-съобразителен и реализира с глава, давайки преднина от 2:1 за гостите.

Септември успя да изравни само пет минути по-късно, когато след центриране на Митко Митков отляво по атаката на домакините, топката стигна до Кубрат Йонашчъ, който с хубав удар бе точен за 2:2 в 76-ата минута.

Локомотив Пловдив пак поведе с попадение на Димитър Илиев в 82-ата минута. След добър рейд на Ангел Лясков, Мартин Паскалев отклони към Илиев, който изпревари Димитър Шейтанов и от близко разстояние се разписа за 3:2 за гостите.

Пловдивчани можеха да направят успеха си по-изразителен три минути по-късно, когато Йоан Н'зи стреля, но вратарят на Септември Шейтанов реагира навреме и отрази удара му.

В следващия кръг на 31 август Локомотив Пловдив приема Локомотив София, докато Септември ще гостува на Крумовград на 1 септември.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

СЕПТЕМВРИ: 21. Димитър Шейтанов – 18. Кубрат Йонашчъ (К), 27. Георги Върбанов, 26. Мартин Христов, 5. Михаил Полендаков, 8. Мартин Моран, 6. Виктор Очаи, 11. Борислав Рупанов, 19. Митко Митков, 20. Фаустас Степонавичюс, 15. Бертранд Фурие;

Треньор: Николай Митов;

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ: 81. Кристиан Томов – 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 16. Кристиян Пешов – 33. Георги Каракашев, 12. Ефе Али – 6. Христо Иванов, 14. Димитър Илиев (К), 17. Николас Пенев – 99. Жулиен Лами;

Треньор: Любослав Пенев.

Дъщеря на легенда на Спартак Вн нажежи страстите преди варненското дерби

Тя поиска да махнат плакатите

ЦСКА благодари на феновете си

Вижте какво написаха "червените"

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение