НА ЖИВО: Пирин - Хебър 1:1

Следете двубоя с Novsport.com

Кръгът в Efbet лига затваря в Благоевград, където Пирин приема Хебър. Целта на двата отбора ще бъде една до края на сезона - оцеляване. Те са и съседи в класирането, като отборът на Любослав Пенев е 13-и с 23 точки, докато "оретата" са с 3 пункта по-малко.

Двубоят може да следите на живо с Novsport.com, както и да гледате ТУК!

Срещата започва в 17.30 часа.

НА ЖИВО:

Двубоят започна равностойно, за да се стигне до 15-ата минута, когато Данило Полонский бе изведен очи в очи с Петър Дебърлиев и успя да се разпише. Скоро след това обаче страничният рефер вдигна засада и попадението бе отменено.

Впоследствие мачът продължи да бъде лишен от голови ситуации, а двата тима чакаха удобен момент  и грешка на съперника. За да дойде 30-ата минута, когато гостите останаха с човек по-малко, след като Йоан Н’зи получи втори жълт картон. Французинът настъпи играч на домакините, направил шпагат в краката му.

Резултатът бе променен в 37-ата минута, когато пробив по лявото крило на Полонский продължи с пас в наказателното поле, където бе намерен Христо Попадийн, а опитният футболист стреля технично в левия ъгъл на Дебърлиев за 1:0.

ПИРИН - ХЕБЪР 1:0
1:0 Христо Попадийн (37)

ПИРИН: Максим Ковальов, Асен Дончев, Николай Бодуров, Виталис Ягодинскис, Андрей Йорданов, Христо Попадийн, Аюб Абу, Арно Лузайдио, Моду Диане, Данило Полонский, Юго Комано

Старши треньор: Олександър Бабич

ХЕБЪР: Петър Дебърлиев – Лазар Марин, Георги Вълчев, Стефан Цонков, Жоао Сеско, Йоан Н’зи – Николас Пенев, Ангел Бастунов, Красиан Колев, Олексий Збун, Марк-Емилио Папазов

Старши треньор: Любослав Пенев

Съдия: Георги Давидов