3. Без победител в дербито на "железничарите"(ВИДЕО)

Без победител в дербито на "железничарите"(ВИДЕО)

Бомба на Станоев впечатли "Лаута"

Локомотив (Пд) и Локомотив (София) впачатлиха с красиви попадения в дербито на "железничарите" от 7 кръг на efbet лига, завършило 1:1. Снаряд на Красимир Станоев в 42-ата минута смълча "Лаута", а през цялата първа част гостите бяха по-солидния от двата тима на терена.

Някак, тимът на Любослав Пенев успя да се измъкне от домакинско поражение след красив гол на Георги Каракашев с глава, първи негов на ниво Първа лига.

Преди началото на срещата легендата на Локомотив (Пд) Христо Бонев връчи тениска с №300 на капитана на отбора Димитър Илиев във връзка с юбилейния му брой мачове във всички турнири с екипа на "смърфовете". На трибуните пък бе друга емблема на клуба, наставникът Едуард Ераносян, донесъл първата и засега единствена титла на "черно-белите" през 2004 година.

Впечатляващо начало на мача, след като Красимир Станоев заби феноменален гол още в 42-ата секунда след изстрел от малък ъгъл с външната част на крака, разстрелял Кристиан Томов.

Само 2 минути по-късно "железничарите" от София бяха близо до второ попадение, след като удар на Стив Траоре бе избит от вратаря на домакините, а при добавката Светослав Диков намери гредата.

В 20-ата минута таранът на гостите бе много близо да се разпише, но на втора греда се размина с топката и не успя да я засече в опразнената врата.

До края на първата част "червено-черните" бяха далеч по-активният тим на терена. В края на полувремето удар на Симеон Славчев мина в опасна близост от целта.

След почивката домакините успяха да намерят начин да се противопоставят, но продължаваха да изпитват затруднения в офанзивен план.

След час игра Любослав Пенев се принуди да прави тройна смяна, като Ивайло Иванов бе заменен от Георги Каракашев. Ефе Али пък влезе на мястото на Йохан Н'зи, а Мартин Петков излезе, за да се появи Жулиен Лами.

За да дойде 79-ата минута, когато Кандем центрира в наказателното поле, а Каракашев с глава запрати топката неспасяемо в далечния на Александър Любенов ъгъл за 1:1.

Локо Пд - Локо Сф 1:1
0:1 Красимир Станоев (1)
1:1 Георги Каракашев (79)

Стартови състави:

Локомотив Пд: 81. Кристиан Томов – 71. Оливер Камдем, 4. Мартин Паскалев, 5. Тодор Павлов, 44. Ангел Лясков – 22. Ивайло Иванов, 16. Кристиян Пешов, 75. Хоан Н‘зи – 10. Мартин Петков, 14. Димитър Илиев (К), 19. Мартин Хайдаров

Локомотив Сф: 24. Александър Любенов (К) – 13. Селсо Рапосо, 4. Диме Димов, 31. Красимир Станоев, 12. Бруно Франко – 8. Симеон Славчев, 26. Мамаду Диара, 3. Доналдо Ацка – 47. Стефан Ламбезе, 18. Светослав Диков, 98. Стив Траоре

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение