3. "Пълен напред" за Левски, мина и през "Лаута"(ВИДЕО)

"Пълен напред" за Левски, мина и през "Лаута"(ВИДЕО)

Станислав Генчев с 3 от 3 начело на "сините"

Левски продължава да впечатлява под ръководството на Станислав Генчев, след като записа трета поредна победа от началото на сезона при 2:0 като гост на Локомотив (Пд). Пред близо 6000 зрители на "Лаута" гостите от София бяха непоколебими, свеждайки до минимум положенията пред Пламен Андреев.

Гол на Асими Фадига още в началните минути даде тон за успеха на гостите, а Асими Фадига го подсигури с попадение в края. В нито един момент "сините" не се огънаха, за да запазят първото място в класирането.

В началните минути на "Лаута" домакините опитаха няколко извеждащи подавания зад отбраната на съперника, но стражът Пламен Андреев внимаваше и успя да ги пресече.

В същото време "сините" отговориха с центриране на Алдаир, което бе уловено от Мартин Луков. Бившият национал на България бе безсилен в 9-ата минута, когато Джавад Ел Джемили изведе Асими Фадига сам срещу вратаря и халфът на Левски не сгреши.

Скоро след това Алекс Колев взе топката от Ел Джемили и стреля от дистанция, но право в ръцете на Луков. Видимо обаче "сините" се чувстваха комфортно в началните минути на срещата.

Отговорът на домакините не закъсня - Ефи Еле успя да си проправи място за изстрел, след което прати топката в далечния на Андреев ъгъл, но ударът намери дясната греда.

В средата на полувремето Луков на два пъти предотврати попадение за гостите, след като първо Евертон Бала бе изведен сам срещу стража, но предпочете да стреля от дистанция и шутът му бе избит в ъглов удар. След последвалото изпълнение от корнера Цунами засече с глава, но опитният страж отново парира.

В заключителните минути на първата част Мартин Паскалев извърши грубо нарушение срещу Майкон, а Бала изпълни фаула, който с мъка бе избит от Луков в ъглов удар.

След почивката мачът продължи да бъде динамичен, но в началните минути липсваха чистите положения. Удари все пак отправиха Джавад Ел Джемили и Нтело, които не намериха очертанията на двете врати.

След час игра Пенев и Генчев предприеха първи промени. В игра за "смърфовете" се появи Владимир Медред, Мартин Петков и Ивайло Иванов, а за "сините" жокерите бяха Марин Петков и Мустафа Сангаре.

В 77-ата минута Левски организира бърза контраатака, която премина през Ел Джемили, извел по крилото Сангаре. Нападателят опита пас към Алекс Колев, който обаче бе пресечен. Минута по-късно снажният таран бе намерен в наказателното поле, но при създалата се отлична възможност французинът стреля в аут.

Именно Сангаре бе този, който сложи точка на спора. Още веднъж таранът се измъкна от отбраната на домакините, но този път прокара топката покрай Луков за 2:0. В самия край попадение на Марин Петков бе отменено заради засада.

Локомотив (Пд) - Левски 0:2
0:1 Асими Фадига (9)
0:2 Мустафа Сангаре (86)

Локомотив Пловдив: 88 Мартин Луков, 44 Ангел Лясков, 91 Хорхе Сегура , 4 Мартин Паскалев, 71 Оливер Камдем, 6 Христо Иванов, 12 Ефе Али, 14 Димитър Илиев , 17 Николас Пенев, 99 Жулиен Ели Лами, 9 Мичи Нтело

Старши треньор: Любослав Пенев

Левски: 1 Пламен Андреев, 3 Майкон, 5 Келиан Ван Дер Каап, 6 Вендерсон Цунами, 8 Карлос Охене, 9 Александър Колев, 11Джауад Ел Джемили, 17 Евертон Бала, 21 Алдаир, 50 Кристиан Димитров, 97 Асими Фадига

Старши треньор: Станислав Генчев

Дъщеря на легенда на Спартак Вн нажежи страстите преди варненското дерби

Тя поиска да махнат плакатите

ЦСКА благодари на феновете си

Вижте какво написаха "червените"

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение