Десет от Ботев Враца запазиха надеждите за оцеляване с 1:0 над Хебър (ВИДЕО)

Врачани доближиха баража за оставане в елита на само две точки

С втората си поредна победа в плейофа за оцеляване, Ботев Враца надви Хебър с 1:0 и доближи именно днешния си съперник, който заема мястото, даващо право за бараж за оставане в efbet Лига.

Във втората минута Клери Сербер овладя и навлезе в наказателно поле, но ударът му от малък ъгъл бе неуспешен.

В 17-ата минута дойде първият точен удар - той бе дело на Мартин Смоленски, но Петър Дебърлиев без проблем се справи.

В 33-ата минута домакините материализираха натиска си - Клери Сербер успя да овладее да остави топката в игра, а след това по земя пусна към Марко Мажуга успоредно на голлинията, а той прати топката във вратата на Дебърлиев.

В 53-ата минута Дебърлиев направи добро спасяване с една ръка при изстрел на Мажуга. Две минути след това отново вратарят на Хебър се намеси решаващо, като този път отрази изстрел на Браян Переа.

В 64-ата минута Георги Каракашев отправи точен удар, който не затрудни Красимир Костов. Десетина минути след това Мажута излезе на добра позиция, но прати топката над вратата.

В 85-ата минута врачани останаха с човек по-малко, след като Клери Сербер получи втори жълт картон.

Стартови състави:

Ботев Враца: 76. Красимир Костов, 19. Браян Переа, 21. Бубакар Траоре, 8. Клери Сербер, 14. Марко Мажуга    , 29. Мартин Бачев, 24. Мартин Смоленски, 27. Меси Биатумусока, 15. Мирослав Маринов, 10. Спас Георгиев, 77. Стефан Велев

Хебър: 1. Петър Дебърлиев, 43. Жоао Сеско, 24. Лазар Марин, 13. Архан Исуф, 75. Йоан Н'зи, 44. Николай Николаев, 10. Ангел Бастунов, 99. Георги Каракашев, 9. Николас Пенев, 77. Октай Хамдиев, 17. Марк-Емилио Папазов