ОФИЦИАЛНО: Двете ЦСКА на бараж за Европа (ВИДЕО)

ЦСКА 1948 финишира на 7-о място в крайното класиране на футболната ни efbet Лига.

„Червените“ трябваше да спечелят последния плейофен мач и го сториха като след 2:0 над Славия като гости си уредиха място в баража за участие в Лигата на конференциите.

Съперник в него този петък ще бъде отборът на ЦСКА, завършил сезона на 3-а позиция в таблицата.

Точни за успеха в столичния квартал „Овча купел“ бяха Педриньо в 5-ата и Никола Илиев в 63-ата минута.

Още в началото "червените" стигнаха до така важното за двубоя попадение. Реян Даскалов изведе с дълъг пас Педриньо зад защитата и бразилецът се разписа. Той овладя технично с десния крак, а после с левия прати топката между краката на вратаря Светослав Вуцов и в мрежата му за 1:0.

След десет минути игра Исак Соле центрира за Роберто Райчев, но ударът му с глава мина покрай вратата на гостите.

В 12-ата минута Педриньо изведе Евгений Сердюк, а нападателят направи двойно подаване с Неделко Пишчевич, след което прехвърли Вуцов, но топката се отби в напречната греда. Последва добавка на празна врата от Бирсент Карагарен. Голът беше отменен заради засада на Сердюк при първоначалния пас на Педриньо към него.

В 25-ата минута на двубоя Ертан Томбак центрира към Мартин Сораков, чийто шут беше блокиран от Теодор Иванов. Последва добавка от страна на Денислав Александров, но той би неточно.

Куентин Зеедорф отправи удар от далечна дистанция в 33-ата минута, но не намери очертанията на вратата на "червените". Пет минути реди края на първата част Бирсент Карагарен се възползва от колебание в действията на Мартин Георгиев и отправи удар от съвсем близка дистанция, но кълбото премина покрай вратата на "белите".

В 63-ата минута Неделко Пишчевич изведе Никола Илиев и младежкият национал на България също се разписа във вратата на домакините с удар в близкия на вратаря Вуцов ъгъл.

Славия завършва на десето място в Първа лига един много колеблив сезон, който започна изключително слабо под ръководството на испанския треньор Хосе Мария Бакеро.

Славия – ЦСКА 1948 0:2
0:1 Педриньо (5)
0:2 Никола Илиев (63)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

СЛАВИЯ: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 6. Мартин Георгиев, 55. Ивайло Марков, 22. Куентин Зеедорф, 93. Исак Соле, 71. Кристиян Стоянов (к), 19. Чунг Нгуен До, 7. Денислав Александров, 14. Роберто Райчев, 9. Мартин Сораков;

Треньор: Златомир Загорчич;

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов, 3. Росен Божинов, 8. Педриньо, 9. Бирсент Карагарен, 14. Теодор Иванов, 15. Симеон Василев, 22. Реян Даскалов (к), 25. Евгений Сердюк, 28. Неделко Пишчевич, 39. Парвиз Умарбаев, 92. Пиер-Даниел Нгуинда;

Треньор: Валентин Илиев;