3. НА КОЛЕЖА: Левски дойде, видя и победи (ВИДЕО)

НА КОЛЕЖА: Левски дойде, видя и победи (ВИДЕО)

Рикардиньо развали празника на Ботев

В първия официален мач на новия стадион на Ботев (Пловдив) - "Христо Ботев", "канарчетата" загубиха с 0:1 от Левски в мача им от 28-ия кръг на efbet Лига.

Цял ден Пловдив празнува откриването на Колежа, а преди началото на срещата и малко след началото на второто полувреме феновете създадоха един голям празник по трибуните и около стадиона със страхотна атмосфера чрез пироефекти, заря и много песни.

Първото положение в мача бе на сметка на Левски. В петата минута Рикардиньо намери Ивелин Попов, който стреля с глава в аут. Секунди след това "сините" отнеха топката и Попето нанесе мощен шут от дистанция, но отново не уцели вратата.

В шестата минута срещата бе прекъсната за кратко, като причината отново бе хореографията на домакинските привърженици с пиротехника.

Три минути по-късно Ботев Пловдив нанесе първия удар на сметката на Ботев Пловдив. Абдулайе Траоре пробва късмета си от дистанция, но вдясно от вратата на Пламен Андреев.

В десетата минута Уелтон също нанесе изстрел от около 20 метра, но и бразилското крило не намери очертанията на вратата.

Четвърт час след началото на двубоя Абдулайе Траоре отново проби много опасно и нанесе силен удар, но както всички до момента - излезе в аут.

В 21-ата минута Уелтон проби отляво в наказателното поле и се строполи, но не последва дузпа, а Никола Попов му показа жълт картон за симулация. Именно Уелтон отправи поредния неточен удар в мача в 23-ата минута.

Най-хубавият удар изстрел през първата част дойде в последната минута от редовното й време, когато изчистена топка падна на крака на Филип Кръстев, той не се поколеба и мощно шутира от движение, а ударът му премина на сантиметри над вратата на Ханкич, който нямаше да има шанс за реакция, ако кълбото бе насочено в очертанията.

Второто полувреме също започна с пирошоу от феновете на Ботев, което отново доведе до спиране на мача. Спирането бе толкова дълго, че двамата вратари Хидайет Ханкич и Пламен Андреев започнаха да си помагат със загрявката и си отправяха леки удари един на дръг. Играта бе подновена едва в 61-ата минута.

В 63-ата минута Николай Минков проби прекрасно по дясното крило, пусна успореден пас на голлинията за Антоан Бароан, който направи пропуска на годината и от по-малко от два метра на празна врата уцели десния страничен стълб на вратата на Пламен Андреев.

Този пропуск бе наказан почти веднага и в 65-ата минута Рикардиньо се възползва от сериозно неразбирателство в защитата на Ботев между Пунчец, Ван Хертъм и Ханкич, разписвайки се без никакви проблеми на празна врата за 0:1.

В 77-ата минута Николай Минков отправи коварен удар от дистанция, Пламен Андреев реши да не рискува и изби, след което си улови топката.

Десет минути по-късно Абдулайе Траоре проби през центъра и си откри пространство за удар, който обаче премина високо над вратата на Андреев.

Стартови състави:

Ботев Пловдив (3-4-3): 13. Хидайет Ханкич – 24. Яспер ван Хертъм, 18. Самуел Супрайен, 44. Роберто Пунчец – 17. Николай Минков (К), 6. Дилан Мертенс, 15. Джеймс Ето'о, 3. Па Конате – 31. Уме Емануел, 19. Абдулайе Траоре, 26. Амаду Думбоуя

Левски (4-2-3-1): 1. Пламен Андреев (К)– 2. Жереми Петрис, 5. Келиан ван дер Каап, 23. Ноа Сонко Сундберг, 6. Цунами – 8. Андриан Краев, 30. Филип Кръстев – 18. Роналдо, 10. Ивелин Попов, 17. Уелтон – 9. Рикардиньо