3. Младите "лъвчета" започнаха годината с 0:0 срещу Полша в контрола играна в Благоевград

Юношеският национален отбор на България по футбол родени през 1991 г. запончаха с равенство 0:0 срещу Полша в първата за годината контролна среща, предаде кореспондентът на Novsport.com в Благоевград. Двубоят се игра на стадион "Христо Ботев" в Благоевград и бе ръководен от международния рефер от Сандански Христо Ристосков.

В разширения състав на треньора Атанас Маринов попаднаха четирима футболисти от Пирин 2001, като само двама от тях взеха участие в мача. Това и отложеният кръг в Югозападната "В" бе причина целият треньорски щаб на благоевградския клуб начело с Ивайло Андонов да наблюдават от трибуните представянето на техните възпитаници. Като цяло поляците, които са с една година по-малки, надиграха българския тим и създадоха доста повече положения. Въпреки игровото приимущество обаче нашите могат да съжаляват повече за изпусната победа, тъй като създадоха най-чистите голови положения. Първо футболистът на италианския клуб Римини Радослав Кирилов в 28-ата минута се озова сам срещу вратаря на Полша но отигра положението по най-лошия начин и стреля право в ръцете му вместо да напредне още и тогава да стреля във вратата.

Десет минути по-късно юношата на Славия Иван Здравков от дясно центрира остро в наказателното поле на гостите и там с глава Петър Иванов от непосредствена близост прати топката в аут. С това и няколко заучени положения на поляците се изчерпиха по значимите ситуации за първите 45 минути на мача. През втората част отново отборът от Полша взе инициативата но влезлият през втората част вратар на българския тим Стефано Кунчев от Векта (Пд) спаси всичко, което беше за спасяване.През второто полувреме от действията по терена на младите "трикольори" ще се запомни един опит за центриране на Георги Миланов в 68-ата минута, който без малко да влезе във вратата на техните съперници от Полша.

В крайна сметка малцината премръзнали зрители на стадиона в Благоевград неможаха да видят гол и контролата междду юношеските национали на България и Полша завърши при резултат 0:0.

Янев: Няма как да се сравняваме като класа с Лудогорец