3. Младежите загубиха от Австрия с 0:1 в скучен мач на Овча Купел

Младежите загубиха от Австрия с 0:1 в скучен мач на Овча Купел

Младежкият национален отбор по футбол загуби с 0:1 от връстниците си от Австрия в контролна среща, която се игра на стадион "Славия" в Овча Купел. Двата отбора направиха един доста скучен и постен мач, в който падна само едно попадение, дело на Сюлеймани в началото на втората част. Освен, че загубиха и показаха слаба игра, младежите претърпяха и тежък удар, след като появилият се като резерва Марио Кирев се контузи и напусна терена с болки в крака.

Младежкият национален отбор по футбол загуби с 0:1 от връстниците си от Австрия в контролна среща, която се игра на стадион "Славия" в Овча Купел. Двата отбора направиха един доста скучен и постен мач, в който падна само едно попадение, дело на Сюлеймани в началото на втората част. Освен, че загубиха и показаха слаба игра, младежите претърпяха и тежък удар, след като появилият се като резерва Марио Кирев се контузи и напусна терена с болки в крака. Срещата от трибуните изгледаха президентът на БФС Борислав Михайлов, старши треньорът на ЦСКА Любослав Пенев, бившият национален селекционер Стойчо Младенов, председателят на асоциацията на българските съдии Стефан Орманджиев, както и членът на управителния съвет на асоциацията Димитър Георгиев.

Двата отбора започнаха плахо срещата и си размениха по няколко неточни далечни удара в началните минути. Първият точен удар за България дойде в 18-ата минута и бе дело на Лъчезар Балтанов, но далечният му изстрел не представляваше проблем за стража на гостите. Малко по-късно отново Балтанов се озова на добра позиция. Делев центрира от корнер, халфът на Левски се извиси над всички, стреля с глава, но топката срещна тяло на бранител и излезе в нов ъглов удар.

В 41-ата минута Доминик Пюрхер от състава на гостите получи директен червен картон от Цветан Георгиев, след като влезе отзад в краката на Момчил Цветанов. Потърпевшият изпълни перфектно пряк свободния удар, но стражът на гостите изби топката със сетни усилия.

През втората част двата отбора направиха доста смени, като в отбора на Австрия Нюхю се появи в игра, без да заменя никого, а за да запълни празнината, оставена от червения картон на Пюрхер. Първата по-сериозна възможност за гол през втората част се откри пред състава на гостите, които за съжаление успяха да открият резултата с първата си по-сериозна атака.

Сюлеймани бе изведен с далечен пас, пребори се с Виктор Генев и технично мушна топката под плонжа на Кирев, който се появи като резерва на почивката на мястото на Караджов. Няколко минути по-късно стражът на Юве се сблъска неприятно с противников нападател и се контузи лошо, след което Караджов се върна в игра на негово място.

България взе инициативата и започна по-често да владее и да атакува своя противник, но без успех. Едва в последните 10-ина минути „лъвчетата” погледнаха по-сериозно към вратата на Австрия. Първо опасен удар на Гаджалов с глава бе избит от бранител на гостите, а малко по-късно Илиев не успя да намери очертанията на вратата от непосредствена близост, отново с глава. В 90-ата минута Димитров центрира на главата на Генов, но ударът на резервата бе спасен с вещина от стража на гостите, като това бе и последното по-опасно положение за нашия отбор.

В даденото от съдията продължение Фабиан Кох можеше да направи 0:2, но негов силен удар премина покрай вратата на Караджов. В крайна сметка България загуби с 0:1 от Австрия. Резултатът, играта и контузията на Марио Кирев със сигурност са все лоши новини за селекционерът на младежите Иван Колев.