3. Миньорските „чукове” заковаха Ботев насред Пловдив - 2:1

Миньорските „чукове” заковаха Ботев насред Пловдив - 2:1

Миньор съкруши „канарчетата” с 2:1 след драматична и оспорвана среща от 27-ия кръг на „А” група, която се изигра на стадион „Христо Ботев” в Пловдив. Домакините откриха в 41-ата минута с гол на Манчев от дузпа, в 55-ата минута Янкович изравни, а в 58-ата минута Валмир оформи крайното 2:1 отново с гол от дузпа.

Миньор (Пк) почти сигурно ще продължи да играе в "А" група и през следващия сезон. Отборът от миньорския град победи Ботев (Пд)  с 2:1 като гост в драматичен мач от 27-ия кръг на „А” група и хвърли в делириум хилядите си фенове. Миньор вече има 30 точки, с 6 повече от намиращия се "под чертата" на изпадащите Ботев. С днешната загуба пловдивчани намалиха чувствително шансовете си за оцеляване и трябва да се надяват на чудо в оставащите три мача, за да се спасят.

Ботев (Пд) откри резултата в 41-ата минута с гол на Манчев от дузпа. В 55-ата минута Янкович изравни, а в 58-ата минута Валмир оформи крайното 2:1 от дузпа.

Срещата започна активно и за двата тима, които показаха мъжка и мотивирана игра. Гостите от Перник излязоха с нагласата, че с този мач решават съдбата си, а „канарчетата” показаха от първите минути на срещата, че няма да се дадат без бой.

По-настоятелни в атаките си в първите минути на двубоя бяха домакините, които можеха да открият резултата още в 3-ата минута. След центриране в наказателното поле на Миньор Орловски чукна топката с глава, но не уцели рамките на вратата. Две минути по-късно отново Орловски стреля, но топката прелетя над напречната греда.

В 22-ата минута Валмир пусна коварен пас към Янкович, който стреля опасно към вратата на Ботев, но топката излезе в аут. Около десет минути след това Николай Манчев нахлу опасно в наказателното поле на Миньор, стреля по диагонал, но топката премина малко над напречната греда на Чворович.

В 40-ата минута След центриране в наказателното поле на гостите, Цветков игра с ръка и главният рефер Ангел Ангелов посочи бялата точка. Николай Манчев застана зад топката и простреля Чворович с хубав удар в долния ляв ъгъл.

Три минути по-късно „чуковете” имаха шанс да върнат равенството в мача с хубав шут на Хазуров, но топката мина встрани от вратата на Арсов.

До края на полувремето не се случи нищо запомнящо се и „канарчетата” се оттеглиха на почивка с преднина от един гол.

През втората част гостите от Перник излязоха окрилени и още в първите минути се хвърлиха да атакуват „канарчетата”. Резултатът от напористата им игра не закъсня и в 52-ата минута равенството в мача бе възстановено. Янкович беше отлично изведен в наказателното поле на домакините, прехвърли Арсов и изпрати топката в мрежата за 1:1.

Три минути по-късно „чуковете” добавиха още едно попадение във вратата на Лилчо Арсов с гол от дузпа. Стражът на Ботев фаулира Хазуров в наказателното поле, за което Ангелов посочи бялата точка. Валмир стреля от бялата точка и изпрати топката в долния ляв ъгъл пред безпомощния поглед на Арсов.

В 62-ата минута опасен удар на Тимонов и топката профуча покрай левия страничен стълб. „Канарчетата” продължиха да оказват съпротива и да търсят нови голови положения, но усилията им бяха недостатъчни.

В 77-ата минута шут на Тимонов от пряк свободен удар и топката срещна левия страничен стълб, след това Тимонов отново стреля, негов съотборник засече с глава, но Чворович спаси със сетни сили.

Точно десет минути по-късно домакините създадоха най-опасната си атака, когато след коварен изстрел на Андонов към вратата на Миньор, топката се удари в напречната греда и тупна пред голлинията. До гол обаче така и не стигна и в края на срещата Миньор се поздравиха с така ценните три точки, които ще им позволят да дишат по-спокойно до края на първенството.

„В Левски пристигнах на 18“, спомня си треньорът на „сините“ Станислав Генчев

ЦСКА срещу Фратрия и столично дерби в осминафиналите за Купата на БФС при юношите

ЦСКА защитава своя трофей при старшата възраст, вижте пълния жребий

Станислав Генчев хвали Ивелин Попов (ВИДЕО)

Треньорът на Левски говори за Попето преди сблъсъка с Ботев (Пловдив)

Илиан Илиев събира националите в неделя

От БФС обявиха пълната програма на България за мачовете с Люксембург и Северна Ирландия