3. МФК Варна спечели третата си купа за сезон 2008/2009

МФК Варна спечели третата си купа за сезон 2008/2009

Отборът на МФК Варна спечели третата си купа за сезона. Официално в събота клубът взе купата и медалите за първото си място и в градското първенство по футзал. Церемонията по награждаването в събота не беше уважена от втория в класирането – Одесос. Трети стана отборът на Делфини. В петицата влязоха още Планекс и НАСА.

МФК Варна приключи един много успешен сезон. Тимът е носител на купата от държавното първенство, купата на България и купата от градския шампионат. А първото място в морската столица печели за шеста поредна година. С националния отбор по футзал постигна и първите си успехи по време на евроквалификациите – победа с 4:0 срещу Естония и равенство 2:2 с Армения. МФК Варна е с най-много участници в представителния ни тим. 70 процента от играчите са от шампиона.

В момента играчите на МФК Варна са в почивка. От средата на месеца те ще започнат сериозна подготовка за участието си в Купата на УЕФА. За целта вече им е изпратена програма от кондиционен треньор. Клубът ще работи с Хосе Мариа Пасос Мендес. Той поддържа от известно време връзка с испанския спец. При него бяха двама от отбора – капитанът Борис Трендафилов и Бойчо Марев.

До дни ще стане ясно на кое място в ранглистата на Европа се нарежда родния ни шампион по футзал.

Трима ще са новите играчи в МФК Варна, съобщи Венко Иванов. От ръководството на клуба са се спрели на 20-годишният Павел Димитров от Разград. Към отбора се присъедини и футболистът на МАГ – Христо Димитров, който е проектонационал. Тренировки ще започне и 21-годишният Милен Стефанов, който има мачове с националния ни отбор по футзал.

Антон Атанасов ще е готов на 100 процента за старта на подготовката за Купата на УЕФА. Той ще започне да тренира наравно с останалите си съотборници още от първия ден. 27-годишният футболист претърпя тежка операция и пропусна сезона, но вече е готов да се включи в предстоящите мачове на тима си.

В състава на МФК Варна за новия сезон няма да са Георги Георгиев и Павел Павлов. Георги замина за Италия, а Павел е освободен от клуба.