3. МФК Варна победи Надин с 4:2 във Финала на четирите

МФК Варна победи Надин с 4:2 във Финала на четирите

Отборът на МФК Варна се наложи над настоящия шампион Надин с 4:2 в първия ден от Финала на четирите. За победата два гола отбеляза Благовест Марев, а с по едно попадение се разписаха Бойчо Марев и Виктор Викторов. МФК Варна стартира със следната петица – на вратата Исмет Хаджиев, а пред него Виктор Викторов, Благовест Марев, Бойчо Марев и Владимир Гочев. В игра влязоха още Георги Георгиев, Павел Павлов и Ивайло Борисов. Резерви бяха Деан Делев, новото попълнение на отбора – Едуардо Виана, и вратарят Станислав Иванов. Наставления от скамейката наред с даваше и капитанът на тима – Борис Трендафилов.

Много бяха напрегнатите моменти в мача. През първото полувреме играчите на МФК Варна владееха повече топката, но опасности имаше и към двете врати. Варненци удариха греда чрез Бойчо Марев, а и Надин имаха възможност да открият резултата. Първото полувреме обаче завърши без отбелязан гол. Всичко по-интересно в срещата се случи след почивката. Мачът отново започна много оспорвано. Атаките бяха и към двете врати. Така се стигна до гол от фаул, който в 31-ата минута отбеляза Бойчо Марев. Малко по-късно играчът изтърва дълга дузпа, но при поредната Благовест Марев беше точен и увеличи резултата на 2:0. Третият гол за МФК Варна дойде след хубав пас на Благовест Марев към Виктор Викторов, който не пропусна да отбележи. Отборът на Надин също успя да върне две попадения, като второто също беше от дълга дузпа. МФК Варна обаче сложи точка на спора с нов гол на Благовест Марев и така се оформи крайното 4:2.

Грозни сцени имаше по време на мача. Столичният тим през цялото време се опитваше да развали хубавия двубой. Играчите не спряха да провокират съперниците си, но варненци успяха да върнат спокойствието си. Все пак се наложи намесата и на полицаите, за да бъде възстановен мачът. От Надин обаче не се успокоиха и след като първо влязоха в пререкания и сбивания с МФК Варна, скандалите продължиха. Много от футболистите от София налитаха и на съдиите, а влязоха в конфликт и с публиката.
Футзалът няма нужда от такива изблици, но подобни грозни сцени се случват винаги, когато на терена е столичният отбор.