3. МФК Варна надигра и Одесос във Финала на четирите

МФК Варна надигра и Одесос във Финала на четирите

Отборът на МФК Варна победи Одесос с 3:1 в мач с много голям заряд от Финала на четирите. Тимът спечели ценните три точки след два гола на Бойчо Марев и един на Георги Георгиев. Треньорът Веселин Бранимиров заложи на същата стартова петица, която излезе и срещу Надин: вратарят Исмет Хаджиев и полевите играчи Владимир Гочев, Благовест Марев, Виктор Викторов и Бойчо Марев. В игра влязоха още Ивайло Борисов, Георги Георгиев, Павел Павлов и Деан Делев. На резервната скамейка бяха още Едуардо Виана и Станислав Иванов.

МФК Варна победи в мач с много напрежение и нерви. Умората от предния ден, когато тимът се наложи над Надин с 4:2, оказа влияние върху играчите. Двубоят започна трудно за тях, но по-добрият отбор знае как се действа в такива моменти. МФК Варна поведе с гол на Бойчо Марев. Георги Георгиев имаше страхотен шанс да удвои резултата, но самоотвержен шпагат на защитник от противниковия отбор изчисти топката от голлинията. Отборът на Одесос също имаше своите положения, но играчите направиха много пропуски. Блестящата игра на вратаря Исмет Хаджиев също не им позволи да променят резултата. Така и завърши първото полувреме – при 1:0 за МФК Варна.

След почивката тимът на Веселин Бранимиров излезе по-организиран и опасностите пред вратата му намаляха. Играчите задържаха повече време топката и опитваха атаки към вратата на Одесос. Най-спорното положение беше в средата на полувремето, когато за втори жълт картон беше изгонен Ивайло Борисов. Единият страничен съдия показа тъч за МФК Варна, а другият даде аут. Ивайло не разбра какво стана и далечният рефер му показа картон. Веднага след него беше изгонен и техническият директор на клуба Венко Иванов, който оспори решението на съдиите. Но въпреки численото превъзходство, Одесос така и не стигна до сериозно голово положение. Отборът вкара пети полеви играч, но там му беше и грешката. Резачката, както напоследък е известен Георги Георгиев, вкара втория гол за МФК Варна при опразнена врата. МФК Варна за втори път наказва съперник така – същото се получи и в мача с Надин, когато Благовест Марев се възползва от решението на другия отбор и вкара четвъртия гол с удар от центъра. Краят на спора сложи Бойчо Марев, който с второто си попадение докара резултата до класическото 3:0. Одесос успяха да отбележат един гол секунди преди края на мача.

Мнения след мача:

Венко Иванов, технически директор на МФК Варна:

Коментарът ми е: трагично съдийство. Развали целия мач. В началото – първото полувреме, беше интересно. Умората от предния мач беше налегнала футболистите и много трудно се отърсихме от нея. В първата част на мача не можах да позная отбора. През второто полувреме започнахме да играем, но съдиите развалиха мача на сто процента.

Имаше тъч за нас, близкият рефер го показа. Далечният се намесва, че е аут и показва жълт картон на наш играч, който отиде да си вземе топката, защото първо са отсъдили, че е за нас. Това какво е?! Той може да дойде някой от другата махала да свири тогава.

Александър Неделчев, председател на Управителния съвет на клуба:

Много изнервен, много труден мач. Въобще нямаше никаква красота. Загуби се красотата на футзала. Но така е, като е изнервена обстановката и като има твърде много очаквания за нещо, а пък то не става.

Всички искат да покажат, че могат да ни бият, защото в момента играем най-добре от всички футзал в България. Те се учат от нас. Лошото е, че всъщност тези, които заимстват от нас, се обръщат срещу нас, което не им прави чест. Най-малкото няма спортстменство и феърплей. Пък да не говорим за съдийските отсъждания.