3. Манчестър Юнайтед води на Евертън с 1:0 на полувремето

Манчестър Юнайтед води на Евертън с 1:0 на полувремето

Манчестър Юнайтед и Евертън излязоха в почивка при резултат 1:0 след първото полувреме. Домакините играха по-силно и заслужено откриха резултата. Димитър Бербатов бе почти незабележим през първата част, докато неговият партньор в атака Карлос Тевес бе значително по-активен.

В 3-ата минута Кристиано Роналдо имаше възможност да открие, след като съдията даде фаул за нарушение на Фелаини срещу Карик, но ударът на португалеца бе неточен.

В 10-ата минута топката попадна в Карлос Тевес, който изпробва силен удар към тим Хауърд, но топката рикушива в противников футболист.В 25-ата минута аржентинецът направи самостоятелен пробив и отново пробва изстрел, който рикушива в тялото на Джулиън Лескът.

Само минута по-късно аржентинецът опита да намери Бербатов с центриране отдясно, но топката бе изчистена.

Две минути по-късно Кристиано Роналдо изпробва силен удар към вратата на "карамелите", като топката се удари в страничната греда и попадна в краката на Тевес, но от своя страна аржентинецът също пропусна. В същото време страничният съдия вдигна флага за засада.

В 33-ата минута Роналдо подаде към Майкъл Карик, английският национал си спря топката с гърди и опита атрактивно изпълнение с левия крак, но топката не намери очертанията на вратата пазена от Тим Хауърд.

В 43-ата минута Артета извърши нарушение срещу Майкъл Карикс и съдията отсъди дузпа, която бе вкарана от Кристиано Роналдо. В даденото от съдията едноминутно продължение Майкъл Карик можеше да удвои резултата, но ударът му бе спасен от Тим Хауърд. Така двата тима излязоха при резултат 1:0 в почивка.