3. Малеш завърши с победа първия етап от предсезонната си подготовка

Малеш завърши с победа първия етап от предсезонната си подготовка

Малеш (Микрево) завърши с победа първия етап от предсезонната си подготовка. На стадиона в Кресна отборът от Микрево се наложи с 3:0 над домакините Перун, които тази година за първи път ще играят Югозападната "В" група. По-опитният отбор на Малеш бе по-добрият на терена и логично се поздрави с успеха.

Васил Ташев откри за гостите с 28-ата минута, след отбита топка от вратаря Кирил Джиков. Две минути по-късно Мартин Станков с удар от далечно разстояние удвои преднината за отбора на Малеш. През първото полувреме, когато и температурите бяха по-ниски футболистите от двата отбора нацелиха на няколко пъти и гредите. Първо това стори Янкулов за Перун и след това на два пъти топката срещна напречната греда след удари на Иван Вакареев и Атанас Топалов от Малеш.

През второто полувреме гостите свалиха гарда и позволиха на своя съперник да създаде няколко опасния положения. На няколко пъти от удобна позиция обаче пропуснаха да се разпишат Траян Димитров, Мартин Димитров и Димитър Панчев за отбора домакин. Максимата, когато не вкарваш ти вкарват важи с пълна сила за този мач и Малеш без да създаде едно голово положение стигна до трети гол в мача.

В 82-ата минута юношата на отбора от Микрево Радослав Пецанов бе съборен в наказателното поле на гостите и реферът Никола Якимов без да се поколебае отсъди 11 метров наказателен удар. Бившето "орле" Краси Стоянов не сбърка от бялата точка и по този начин оформи крайния резултат - Перун (Кресна) - Малеш (Микрево) 0:3.

Това бе трети гол за Стоянов с екипа на Малеш в контролите и втора победа за неговия отбор. Преди това те се наложиха с 3:1 над Пирин (Разлог) и направиха 2:2 с Несебър. За Перун (Кресна) това е първо поражение, а преди дни отборът на Валентин Станков победи с 4:0 Вихър (Кавракирово). В понеделник Малеш (Микрево) заминава за първия си лагер от лятната подготовка в Костенец. Там отборът на Пламен Мицански ще изиграе три контроли с Бенковски, Рилски спортист и Германея. В друга контрола от днес Пирин 2001 на Ивайло Андонов загуби на собствената си база в Покровник с 0:5 от Чавдар (Етрополе).