3. Лудогорец приема разклатения Локо Пловдив в битка за 1/4-финал

Лудогорец приема разклатения Локо Пловдив в битка за 1/4-финал

"Смърфовете" забравиха отличния старт и в момента са в криза на терена и извън него

Отборите на Лудогорец и Локомотив Пловдив излизат един срещу друг в дербито от 1/8-финалите на SESAME Купа на България. Мачът е днес от 17:30 часа на стадион „Хювефарма Арена”.

Последният турнирен сблъсък между двата отбора бе през 2021 година, когато играха четвъртфинал. Тогава те не успяха да излъчат победител в редовното време, но в продълженията „Орлите“ стигна до триумф с 2:1. Пиерос Сотириу, Мавис Чибота, които вече не са част от Лудогорец, вкараха двата гола за „Зелените“. За „Смърфовете“ пък точен бе Георги Минчев, който през този отново се завърна в Локомотив, след кратък престой в латвийските Рига и Ауда.

Предстоящите опоненти стартираха участието си в надпреварата от 1/16-финалите. „Черно-белите“ бяха на път още там да отпаднат, след като с Добруджа направиха 2:2 през първите 90 минута, а в продълженията отбелязаха още три гола, два от които във вратата на втородивизионния тим, който от 17-та минута игра с човек по-малко. Лудогорец пък не срещна проблем в гостуването си ба Балкан Ботевград. Шампионът на България би с 4:0 съперникът си, който се подвизава в третото ниво.

В събота Локомотив Пловдив допусна втора поредна загуба, след като падна с 0:3 в гостуването си на Левски. Кръг по-рано „черно-белите“ също не успяха да вкарат гол, след като загубиха с 0:2 от Ботев Враца. Лудогорец също допусна поражение в 18-ия кръг, след като изненадващо Славия си тръгна с 3:2 от „Хювефарма Арена“. В неделя обаче „орлите“ размазаха с 5:0 Ботев Враца. Между тези два успеха, разградчани биха с 2:1 Спартак Търнава и се настаниха на втората позиция в Група H на Лига на конференциите.

В ЦСКА акцентират на тактическата подготовка преди Септември

ЦСКА продължава да се готви за предстоящия мач със Септември в събота

Двама от Славия аут за Черно море

Загорчич определи групата на Славия за домакинството на Черно море

Генчев: Сираков дойде в Дряново и ме убеди да подпиша с Левски

„В Левски пристигнах на 18“, спомня си треньорът на „сините“ Станислав Генчев

ЦСКА срещу Фратрия и столично дерби в осминафиналите за Купата на БФС при юношите

ЦСКА защитава своя трофей при старшата възраст, вижте пълния жребий

Станислав Генчев хвали Ивелин Попов (ВИДЕО)

Треньорът на Левски говори за Попето преди сблъсъка с Ботев (Пловдив)

Илиан Илиев събира националите в неделя

От БФС обявиха пълната програма на България за мачовете с Люксембург и Северна Ирландия