3. Лудогорец и Славия вече имат един такъв мач в историята

Лудогорец и Славия вече имат един такъв мач в историята

Двата отбора са в добра форма преди днешния сблъсък в Разград

Лудогорец и Славия вече имат опит и спомени от отлагане на мач помежду си, заради зимни условия. Те са с почти седемгодишна давност.

Става дума за двубоя, в който Славия бе домакин и се игра на стадион „Васил Левски”. Той започна на 20 февруари и завърши на 21-и.

На първата дата се играха само 12 минути, след което двубоят бе прекратен и бе доигран на следващия ден.

Лудогорец победи с 2:0 с голове на Клаудиу Кешеру в 67-ата минута и Жуниньо Кишада в 76-ата, като и за двете попадения асистира Вандерсон.

Сега двата тима се намират в добра форма и обещават интересен и интригуващ сблъсък.

Разградчани са в серия от четири победи в първенството като днес ще търсят пета такава, докато във всички мачове "орлите" вече записаха шест поредни успеха, като включим победата над Фенербахче в Лига на конференциите и Балкан Ботевград в Sesame Купа на България.

Лудогорец е на трета позиция във временното класиране с актив от 36 точки и два мача малко от лидера ЦСКА.

Славия също показа израстване в последните няколко кръга след завръщането на Златомир Загорчич в „Овча купел”. „Белите” записаха две поредни победи, съответно над Етър и Ботев Враца.

Лудогорец и Славия се срещнаха преди по-малко от месец в отложен мач от третия кръг, като шампионите го спечелиха отново с 2:0.

„В Левски пристигнах на 18“, спомня си треньорът на „сините“ Станислав Генчев

ЦСКА срещу Фратрия и столично дерби в осминафиналите за Купата на БФС при юношите