3. Лудогорец е на 1/2-финал след обрат (ВИДЕО)

Лудогорец е на 1/2-финал след обрат (ВИДЕО)

Страхотен гол на Шоу реши мача

Лудогорец се класира на 1/2-финалите в Купата на България след пълен обрат и победа с 2:1 над Спартак Варна в Разград.

Лудогорец бе по-активният от двата отбора в първите минути на срещата. В 10-ата минута Якуб Пьотровски шутира от границата на наказателното му поле, но ударът му бе блокиран от бранител на Спартак Варна.

Първата по-опасна възможност за гостите дойде в 14-ата минута, когато Родни Антуи отклони за Лерой Микелс, който шутира от чиста позиция, но Симон слуга отрази. В ответното нападение Игор Тиаго бе намерен с дълго подаване в наказателното поле на Спартак. Бразилецът овладя и шутира, но Иван Дичевски отрази.

След центриране от страна на Якуб Пьотровски на втора греда в 23-ата минута, Игор Тиаго овладя и шутира. Дичевски обаче бе затворил ъгъла и отрази с крак.

Родни Антуи напредна по лявото крило на нападението на Спартак в 25-ата минута и комбинира с Александър Белоусов, който се справи с Франко Русо и излезе на чиста позиция, след като Нонато не успя да изчисти, а продължи топката за молдовеца, който шутира и хладнокръвно прати топката във вратата на Лудогорец.

Бърнард Текпетей от дясното крило сви топката за Тодор Неделев, който остана сам около точката за изпълнение на дузпа и стреля, но покрай вратата в 28-ата минута.

Нонато изведе Дени Групер по левия фланг в 31-ата минута, а той намери Тодор Неделев, който шутира от близко разстояние. Футболист на Спартак обаче изчисти топката от голлинията.

Якуб Пьотровски отне топката от Ивей Ромееш в 38-ата минута и центрира в наказателното поле, където Кайо Видал пое топката с гръб към вратата, обърна се, шутира и прати топката в долния десен ъгъл на вратата, за да възстанови паритета в резултата.

Дени Групер навлезе отляво в наказателното поле на Спартак, след което центрира в 76-ата минута, там Роберто Хименес изби. Мануел Шоу се възползва от рикошет и с удар от воле в горния десен ъгъл на вратата осъществи пълния обрат за Лудогорец.

Стартови състави:

Лудогорец: 12. Симон Слуга – 6. Якуб Пиотровски, 9. Игор Тиаго, 14. Дени Групер, 16. Аслак Фон Витри, 20. Густаво Нонато, 22. Франко Русо, 32. Игор Пластун, 37. Бърнард Текпетей, 77. Кайо Видал, 88. Тодор Неделев

Спартак Варна: 21. Иван Дичевски (К), 14. Ивей Ромееш, 6. Луан Да Силва, 3. Бен Карамоко, 17. Александър Беолусов, 22. Роберто Хименес, 66. Александър Цветков, 8. Ивайло Климентов, 47. Родни Антуи, 12. Евандро, 7. Лерой Микелс

Митов: Надявам се да продължим положителния път

Стражът на България смята, че с всеки лагер отборът се подобрява

Илиан Илиев: Равенствата не ни радват, искаме победи

Националният селекционер говори преди гостуването на България в Северна Ирландия

ИЗВЪНРЕДНО: Левски продава Сангаре

Нападателят на Левски може да отиде в Египет

ЦСКА има нов директор

ЦСКА вече има нов Съвет на директорите

Норвежец поднови тренировки с ЦСКА

ЦСКА стартира седмичния си тренировъчен процес на клубната база в Панчарево преди съботният двубой срещу Левски

Титуляр не тренира с Левски

Защитникът на Левски Кристиан Димитров днес тренира отделно от основната група

ЦСКА има нов Съвет на директорите

От днес ЦСКА има нов Съвет на директорите

Радослав Златков: Аз стоя твърдо зад Александър Томаш (ВИДЕО)

„Мечтата ми е с новия стадион да спечелим титлата“

Спартак (Вн) към феновете: Състоянието на клуба е стабилно

Ръководството на Спартак (Варна) излезе с обръщение до привържениците, с което да ги успокои, че състоянието на отбора е стабилно и футболистите продължават да се подготвят за предстоящите мачове.