3. Локомотив Пловдив пребори коравия Хебър с 2:1 (ВИДЕО)

Локомотив Пловдив пребори коравия Хебър с 2:1 (ВИДЕО)

"Смърфовете" записаха втори успех за сезона

Локомотив Пловдив победи с 2:1 Хебър Пазарджик в сблъсъка им от 3-ия кръг на Efbet Лига. "Смърфовете" повеждаха на два пъти в мача, за да стигнат до успеха.

Двубоят започна по мечтан начин за Локомотив Пловдив, който излезе напред в резултата само след 33 секунди игра. Бирсент Карагарен овладя топката отляво и проби по фланга. Той видя включилия се от задна позиция Бубакар Дион и го намери с подаване по земя. Белгиецът стреля от движение с първото си докосване и преодоля Петър Дебърлиев за 1:0.

В следващите минути домакините продължиха да владеят повече топката и контролираха всичко случващо се на терена. В 13-ата минута Октай Хамдиев опита да прехвърли Илко Пиргов с оптимистичен удар от далечно разстояние, но много неточно.

Четири минути по-късно Емануил Манев беше изведен на чиста стрелкова позиция. Той опита да завърши с диагонален удар по земя, но прати топката покрай левия страничен стълб.

В средата на първата част Клаудио Бонани стреля мощно от далечно разстояние, но Илко Пиргов внимаваше и успя да улови без особено затруднения.

Малко след това Дион пропусна златна възможност да удвои преднината на пловдивчани. Той се озова на чиста позиция сам срещу Дебърлиев след грешка в отбраната на пазарджиклии. Нападателят обаче като по чудо прати топката над целта.

Секунди по-късно Хебър получи правото да изпълни дузпа след нарушение на Пиер Зебли срещу Манев. Защитникът на Локомотив препъна своя опонент в наказателното поле и Васимир Ел-Хатиб посочи бялата точка. Решението на главния съдия беше потвърдено и от ВАР. Зад топката застана Тодор Чаворски, който реализира със силен удар в долния десен ъгъл. Пиргов беше пратен в противоположния ъгъл на вратата си.

В 62-рата минута Карагарен опита да изненада Дебърлиев със силен удар по диагонала от ъгъла на наказателното поле.

Две минути по-късно Дион получи на десния фланг от Димитър Илиев и центрира прецизно във вратарското поле. Там резервата Преслав Боруков беше заел най-добра позиция. Нападателят засече с глава и нямаше как да пропусне от непосредствена близост.

В 73-тата минута Карагарен преодоля Търтов и отправи много опасен шут от границата на наказателното поле. Топката профуча на сантиметри над вратата на Дебърлиев.

Три минути по-късно гостите пропиляха страхотна голова възможност. Октай Хамдиев беше изведен в коридор. Той се озова сам срещу Пиргов, който много добре скъси дистанцията и не остави място, откъдето играчът на Хебър да промуши топката. Трябва да се отбележи, че Хамдиев не беше фронтално срещу вратата, така че задачата му беше още по-трудна.

Локо Пд - Хебър 2:1