Локо Сф чака Царско село за решителен сблъсък

Всяка грешка може да е фатална за двата отбора

Поредният кръг в efbet Лига ще завърши с мача между Локомотив (София) и Царско село от групата, която се бори за оставането си в елита.

„Железничарите” са в по-добра позиция, защото имат с цели 8 точки повече от днешния си съперник.

Това означава, че евентуален успех ще им гарантира, че няма да изпаднат директно, а почти сигурно ще им даде и спокойствието, че дори няма да отидат на бараж.

Царско село е единственият отбор в последната четворка без поражение в групата, но ако допусне такова днес - ще загуби шансове за директно оцеляване.

Треньорът на домакините Иван Колев няма да може да разчита на наказания Селсо Рапосо, както и на контузените Александър Александров и Стойчо Атанасов. В момента столичните железничари се намират на втората позиция в групата от 11-о до 14-о място на две точки от Пирин Благоевград. Червено-черните се надяват на положителен резултат, който да им вдъхне още увереност в битката за оцеляването три кръга преди края на сезона. Колев ще заложи на всичко най-добро, с което разполага и няма да прави много промени.

От своя страна Царско село се намира на последната позиция с 20 пункта, но след победа с 2:0 над Пирин Благоевград и равенство 1:1 с Ботев Вр се върна в битката за оцеляване. Тимът изостава вече само на 3 точки от врачани, които са на 13-ата позиция, която праща на бараж за оставане срещу четвъртия от Втора лига. Треньорът на гостите Стефано Макопи няма серизони проблеми по окомплектоване на състава. Италианецът няма да може да разчита единствено на наказания Жереми Петрис, който си изкара червен картон в предишния двубой с Ботев Враца (1:1). Десният бек е следен от Левски, който може да го привлече през лятото.

Последният сблъсък между Локомотив София и царете завърши с успех с 2:1 за столичните железничари с попадения на Октавио от дузпа и Владимир Семерджиев, а Венцислав Христов оформи крайния резултат пет минути преди края на двубоя.

Днешният сблъсък е от 20:00 часа на „Васил Левски“ в София.

Ел Джемили също си тръгва от Левски

Вече се работи по сделката за офанзивния халф

Спартак (Варна) надви Фратрия

Победният гол за "соколите" вкара 19 годишният талант Даниел Халачев в 54-ата минута

Стипич призна: Ще продадем поне един вратар

"Армейците" търсят 3-4 специфични играчи, разкри треньорът