3. Литекс смачка амбициите на Ботев за оставане в групата след 5:1

Литекс смачка амбициите на Ботев за оставане в групата след 5:1

Литекс тотално смачка амбициите на Ботев Пловдив за оставане в групата и след категоричното 4:1, показа, че не се е отказал от лидерските си претенции. Двата отбора се срещнаха в мач от 20-ия кръг на „А” група, изигран на Градския стадион в Ловеч.

В 14-ата минута Николов откри резултата, в 26-ата минута Нифлор добави второ попадение за ловчанлии, в 29-ата Темиле вкара почетен гол за „канарчетата”, а останалите попадения за Литекс реализираха Дока, Том и Кишишев, съответно в 41-ата, 67-ата и 80-ата минута.

Срещата между един от лидерите в групата Литекс и кандидата за изпадане Ботев започна вихрено минути след първия съдийски сигнал.

Напористите атаки на Литекс бяха възнаградени в 14-ата минута, когато Том центрира от корнер в наказателното поле на Ботев, Нифлор отклони с глава към Пламен Николов, който прониза вратата на Ботев.

В следващите минути, обръчът около гостите започна да се свива все повече и повече, а ловчанлии все по-настоятелно пресираха своя противник. В 21-ата минута Ивелин Попов влезе отляво и стреля от наказателното поле, но Станев изби топката. Минута по-късно Попов отново нахлу в наказателното поле на Ботев, но не успява да намери Нифлор и атаката не можа да завърши с гол.

Две минути по-късно обаче, канарчетата нямаха този късмет и Нифлор отбеляза втори гол в тяхната врата. Том центрира от корнер и закова топката на главата на Пламен Николов. Той я отклони към Нифлор, който без проблем покачи на 2:0. Само три минути след гола на Нифлор, гостите направиха единствената си смислена атака в мача и Темиле прехвърли с техничен удар Тодор Тодоров за 2:1.

Този гол не повлия по никакъв начин на съдбата на мача и домакините продължиха с масираните атаки. В 40-ата минута бразилците Том и Дока сътвориха страхотна атака, а вторият се възползва по перфектен начин от пас на дългокосия му съотборник.

В началото на втората част "оранжевите" изпуснаха още няколко гола, за да се стигне до 59-ата минута, когато Дока шутира от далечна дистанция, вратарят Станев изби в краката на Том, който направи 4:1. Въпреки неособено убедителната си намеса при този гол, Станев направи чудеса, за да спаси Ботев от много грозно поражение.

В 86-ата минута се разписа и националът Радостин Кишишев, който с удар от границата на пеналта оформи крайния резултат. По този начин Литекс продължава да се бори за третото място, а само чудо може да спаси Ботев от изпадане.

Ахмедов: Труден мач, показахме, че сме колектив

Героят за Спартак Варна беше избран за играч на мача след успеха над Септември София

Цветанов: Надявам се да има хубави дни за Спартак

Треньорът на Спартак Варна говори след успеха с 1:0 над Септември София

Спартак Варна превъзмогна трусовете и победи Септември София с 1:0 (ВИДЕО)