3. Литекс изпусна хърватския шампион

Литекс изпусна хърватския шампион

Литекс завърши 0:0 с хърватския шампион Динамо (Загреб) в контрола, която бе играна в Белек пред 50 зрители. Двубоят бе равностоен, като ловчанлии можеха да стигнат дори и до успеха, но всички шансове, които се откриха пред футболистите на тима бяха пропиляни.

Мачът започна с лек натиск от страна на Динамо и още във 2-ата минута хърватите можеха да открият резултата, когато Самир бе изведен сам срещу Тодоров, но стражът на Литекс се намеси отлично в ситуацията.

В 18-атам минута ловчанлии отправиха първия си удар към вратата на хърватите, но шутът на Шандор бе прекалено лек, за да затрудни Томислав Бутина.

В 24-ата минута Ивайло Петков застана зад топката, за да изпълни фаул, но ударът му бе париран от вратаря на хърватите. В 30-ата минута след контраатака Ивелин Попов напредна и надбяга двама бранители на Динамо, но ударът му мина покрай вратата на динамовци.

В 53-ата минута Дока засече с глава центриране на Момчил Цветанов, но ударът му не намери очертанията на вратата пазена от Бутина. Само пет минути по-късно Мирко Хървогич се опита да изненада Голубович със силен удар, но сърбинът се намеси перфектно в ситуацията.

В следващите 5 минути хърватите имаха още 2 шанса да открият резултата, но ударит на Тадич и Сивонич бяха отразени. До края на мача и двата отбора не успяха да си отбележат голове.

Литекс: Тодоров, Манолев, Николов, Петков, Занев, Шандор, Кишишев, Сандриньо, Том, Дока, Ив. Попов (к). (Голубович, Барт, Венков, Попов, Бенгюзов, Бибишков, Цветков, Цветанов, Диего)