3. Левски загря с разгром за Черно море (ВИДЕО)

Левски загря с разгром за Черно море (ВИДЕО)

„Сините“ обърнаха Септември (София) до 4:1

Левски спечели с категоричното 4:1 последната си зимна контрола.

„Сините“ обърнаха гостуващия Септември (София) с попадения на Рикардиньо от дузпа в добавеното време на първата част, Цунами (50), Уелтън (58) и Марин Петков (74), след като юношата им Мартин Петков (38) откри резултата.

Спарингът се игра на терен №2 на стадион „Георги Аспарухов“ и бе последен за двата отбора преди подновяването на първенството.

В първия кръг от пролетния полусезон столичани приемат Черно море на стадион „Ивайло“ във Велико Търново в събота, а Септември приема Арда ден по-късно.

Първата добра ситуация в мача бе в полза на Левски. В четвъртата минута Илиян Стефанов изведе Рикардиньо по лявото крило, той центрира, а Роналдо стреля с глава към вратата, като топката бе избита с тяло от защитника Мартин Николов в корнер.

В осмата минута Стефанов проби отдясно за "сините" и центрира остро, но вратарят на гостите Димитър Шейтанов изпревари Уелтън и изби. В 16-ата минута отново Уелтън бе на добра позиция, но ударът му бе блокиран с тяло от защитника Асен Георгиев.

Първото положение за Септември дойде след центриране и удар с глава на Асен Георгиев, но Николай Михайлов улови спокойно топката. След половин час игра Петрик-Габриел Галчев, който изпълняваше статичните положения, центрира от корнер, а Андриан Краев стреля с глава под гредата, но Шейтанов изби в корнер.

В 38-ата минута Мартин Петков бе изведен отляво само срещу Михайлов и вкара гол в левия му ъгъл, като юношата на "сините" отказа да се радва на попадението.

Веднага след това Уелтън проби отляво и центрира, като се получи рикошет и топката срещна десния стълб на Шейтанов, преди да бъде избита от защитник в корнер.

В добавеното време на първата Левски получи право да изпълни дузпа от Съдията Венцислав Митров, след като голмайсторът на Септември Петков игра с ръка в наказателното поле след удар с глава на Рикардиньо. Бразилецът изравни, след като би в центъра на вратата, а Шейтанов се хвърли вляво. Това е пети гол на Рикардиньо в контролите.

На почивката Станимир Стоилов направи няколко смени, като на терена влязоха Пламен Андреев, Мартин Петков, Хосе Кордоба, Сонко Сундберг, Филип Кръстев и Ивелин Попов. Интересно бе, че Мартин Петков игра на поста десен защитник.

В 50-ата минута Ивелин Попов центрира меко, а Цунами с глава надскочи защитник на Септември и прати топката в далечния ъгъл на вратаря Иван Василев.

Осем минути по-късно Марин Петков изведе Роналдо отдясно, той центрира остро, а Уелтън отблизо вкара за 3:1.

Малко след това Асен Георгиев от Септември стреля от пряк свободен удар над вратата.

В 73-ата минута Кръстев изпълни корнер за "сините", Ивелин Попов прехвърли топката към задна греда, където Марин Петков връхлетя и вкара с глава за 4:1.

В 83-ата минута Пламен Андреев спаси удар на излезлия сам срещу него Симеон Александров. Вратарят на "сините" спаси и удар на Атанас Кабов в самия край.

ЛЕВСКИ - СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) 4:1
0:1 Мартин Петков (38)
1:1 Рикардиньо (45+3, дузпа)
2:1 Вандерсон Цунами (50)
3:1 Уелтън (58)
4:1 Марин Петков (74)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛЕВСКИ: 13. Николай Михайлов - 5. Келиан ван дер Каап, 50. Кристиан Димитров, 22. Патрик-Габриел Галчев, 6. Вандерсон Цунами, 20. Асен Чандъров, 8. Андриан Краев, 14. Илиян Стефанов, 17. Уелтън, 18. Роналдо, 9. Рикардиньо;

Треньор: Станимир Стоилов;

СЕПТЕМВРИ: Шейтанов, Стойчев, Георгиев, Чешмеджиев, Николов, Чуич, Атанасов, Петков, Митков, Стоянов, Йосков;