3. Левски се подхлъзна срещу Черно море във Варна - 0:0

Левски се подхлъзна срещу Черно море във Варна - 0:0

Сините открехнаха вратата на ЦСКА за ново поемане на лидерстовото в борбата за титлата

Левски направи грешна стъпка по пътя си към шампионската титла. Черно море спря "сините" във Варна, след като удържа 0:0 на стадион "Тича". И двата отбора имаха по няколко положения за гол. Като цяло срещата не бе много интересна и бе изпълнена с нарушения и жълти картони. Все пак по-добрите положения бяха пред Левски, но големите длъжници бяха Христо Йовов и Георги Христов.

Домакините започнаха по-силно двубоя като още в 9-ата минута удариха напречната греда след центриране, но след това Левски овладя ситуацията на терена и положенията се заредиха пред вратата на Черно море. В 40-ата минута реферът Ристосков не уважи претенциите на гостите за дузпа, за спъване на Георги Иванов, като дори му показа жълт картон. В 41-ата минута Йовов направи фрапантен пропуск, като успя да премине покрай вратаря на "моряците" и на празна врата уцели левия страничен стълб. До края на полувремето не се случи нищо по-интересно и почивката дойде при нулево реми.

През втората част „сините” започнаха по-активно, като се опитваха да развиват атаките си по фланговете, откъдето с центрирания търсеха Георги Иванов – Гонзо. В 53-ата минута именно той стреля опасно, но топката премина на сантиметри от дясната греда на Илчев. В 55-ата Юруков от домакините имаше изгодно положение да отбележи гол, но кълбото срещна крак на бранител на Левски и излезе в аут.

В 91-ата минута резервата Димитров центрира отляво към друга смяна – Георги Христов, топката попадна в последния на изгодна позиция, но ударът му с левия крак премина високо над вратата на домакините.

Още в следващата атака, след пробив на Зе Соарес, Христов получи нова възможност да отбележи, но ударът му бе прекалено слаб и попадна в ръцете на Илчев. Двубоят завърши при този резултат, като това отвори пътя към първото място на ЦСКА, които утре са домакини на Славия.

Ахмедов: Труден мач, показахме, че сме колектив

Героят за Спартак Варна беше избран за играч на мача след успеха над Септември София

Цветанов: Надявам се да има хубави дни за Спартак

Треньорът на Спартак Варна говори след успеха с 1:0 над Септември София

Спартак Варна превъзмогна трусовете и победи Септември София с 1:0 (ВИДЕО)