3. Левски прегази Санта Хулия за едно полувреме – 4:0

Левски прегази Санта Хулия за едно полувреме – 4:0

Първото полувреме - мъка, второто - дъжд от голове и положения

Отборът на Левски постигна убедителна победа с 4:0 над тима на Санта Хулия от Андора в първа среща от втория предварителен кръг на Шампионската лига. „Сините” изиграха едно безобразно слабо първо полувреме и докараха до лудост своите привърженици, които скандираха обидни думи по адрес на старши треньора Емил Велев. През втората част обаче появата в игра на Зе Соареш и Жоазиньо, както и двата червени картона в състава на гостите, доведоха до разгромното 4:0. Санта Хулия пък предимно се защитаваше и разчиташе на безбройни и безумни нарушения, с които да спре сините атаки.

Първата възможност за Левски дойде още в 3-ата минута, когато Рабех се възползва от разбъркване в наказателното поле на гостите, но ударът му бе твърде слаб и попадна право в ръцете на вратаря Бургос. В следващата минута пък Вега от състава на Санта Хулия стреля опасно от около 35 метра, но Георги Петков спаси неговия удар.

Левски продължи да атакува и да мачка своя съперник по всички точки на терена, но до чисто голово положение така и не се стигаше. Йовов, Димитров и Бардон непрестанно тормозеха андорците и опитваха центрирания от всякъде, но без успех. В 7-ата минута Тасевски навърза няколко бранители на гостите, стреля с левия крак, но Бургос спаси без проблем. След това напрежението пред вратата на гостите понамаля и следващата по-опасна атака дойде едва в 30-ата минута, когато анемичен удар на Йовов срещна гредата. Минута по-късно пък Бардон изпусна най-чистото положение за „сините”, след като излезе очи в очи с Бургос, но стреля слабо в неговите ръце.

До края на полувремето не се стигна до нищо по-интересно пред двете врати, а феновете на Левски изпратиха с освирквания на почивка своите любимци. От сектор Б се чуваха възгласи „Велев, Кур*о, Велев Кур*о”.

Втората част започна по взривен начин за „сините” и още в 49-ата минута те успяха да стигнат до откриване на резултата. Йовов пусна хитър пас към Минев отляво, който центрира на главата на Тасевски и македонецът заби неспасяемо топката за 1:0 в долния ляв ъгъл на Бургос. Само 5 минути по-късно нещата за андорците станаха още по-лоши, след като Абдиан извърши грубо нарушение срещу включилият се отлично като резерва Зе Соареш и получи втори жълт картон, с което остави своя тим с човек по-малко.

Останали вече с човек повече на терена, футболистите на Левски вече тотално взеха нещата в свои ръце и започнаха да правят каквото си поискат. В 64-ата минута „сините” стигнаха до втори гол, след като Георги Христов се откъсна от отбраната на гостите и с премерен удар матира Бургос за 2:0, вкарвайки първия си гол в Европа със синята фланелка.

Натискът на Левски продължи, Зе Соареш, Христов и Бардон пробваха удари от различни позиции, а защитата на Санта Хулия изнемогваше под постоянните атаки на „сините”. В 72-ата минута възпитаниците на Емил Велев стигнаха до ново попадение. Резервата Жоазиньо центрира в наказателното поле, Генев стреля, последва рикошет и след това Христов добави топката в опразнената врата, с което направи преднината на своя отбор класическа – 3:0.

В 80-ата минута пък Ромеро от състава на Санта Хулия също получи втори жълт картон и така андорците останаха с двама човека по-малко на терена. Отговорът на Левски не закъсня и само 2 минути по-късно се стигна до нов гол във вратата на Бургос. Влади Гаджев изпълни перфектен пряк свободен удар, с който матира стража на гостите за 4:0.

До края на срещата можеше да се стигне до още голове във вратата на Бургос, но Христов, Зе Соареш и Гаджев, който нацели гредата, нямаха късмет пред гола. Македонецът Тасевски също нямаше късмет и в последните секунди на срещата нацели напречната греда.

Така Левски на практика си осигури преминаването в следващия кръг. „Сините” ще разберат следващия си съперник на жребия в петък.

Головете на Левски може да видите ТУК!!!

Отзиви след мача може да видите ТУК!!!

Две жени ще свирят мачове за Купата на България

Кристина Георгиева и Християна Гутева получиха наряди за срещите от първия кръг на турнира

Красимир Балъков отрече, че ще поеме Хебър

Той определи като спекулации тиражираните информации

Новият шеф на Спартак Варна пред NS за бъдещето на клуба

Новият изпълнителен директор на Спартак Варна Иван Кирилов обяви двете си приоритетни цели

Венци Стефанов за Загорчич: Да отида с букет цветя?

Президентът на Славия обясни идеологията на клуба

Черно море играе контрола без Илиан Илиев

Спарингът ще бъде воден от Веселин Бранимиров

Камара с контузия след мача на Лудогорец с Локомотив (Пловдив)

Офанзивният халф влезе в лазарета

Кишишев хвали Илиан Илиев за работата му в националния

Бившият защитник чака две победи срещу Люксембург и Северна Ирландия

Напрежение в Спартак Вн заради забавени заплати

Член на УС на клуба лично е обещал на футболистите, че в четвъртък всичко ще им бъде платено и занапред плащанията ще са редовни

Паро за ЦСКА: Няма как със случайни играчи да създадеш голям отбор