Левски пречупи Ботев в скандален мач (ВИДЕО+СНИМКИ)

Сблъсъци между фенове, ранен полицай, 2 гола и 2 греди на „Герена“

Левски победи за втори пореден път Ботев (Пловдив) с резултат 2:0 у дома.

„Сините“ спечелиха срещата от втория плейофен кръг в първата шестица на efbet Лига с голове преди почивката на Филип Кръстев (11) от дузпа и на Сонко Сундберг (36), но за съжаление се стигна до грозни сцени и сблъсъци между фенове на „Герена“.

Един полицай бе откаран с линейка в болница, след като привърженици на двата отбора опитаха саморазправа на терена и се наложи началото на второто полувреме да се забави, докато се нормализира ситуацията.

Благодарение на успеха си домакините събраха 46 точки и изместиха Черно море от четвъртото място, тъй като вече изостават само с 3 от третия Ботев.

Неприятните сцени предшестваха 144-ия шампионатен сблъсък между двата отбора, чиито темпераментни фенове накараха органите на реда да направят кордон между агитките, който се обстрелваха с бомбички и ракети по трибуните.

Напрежението бързо бе потушено от полицията, а самият мач започна с 2 бързи нарушение и жълт картон още във втората минута за Самуел Супрайен от гостите.

В 9-ата минута домакините получиха дузпа, след намеса на системата VAR, тъй като Георги Миланов игра с глава в наказателното поле и топката се удари в ръката на футболист от гостите.

Филип Кръстев застана зад топката и хладнокръвно я прати в обратния на вратаря ъгъл, за да открие резултата в 11-ата минута – 1:0.

След вихрените начални минути темпото спадна и едва в 28-ата пред "сините" се откри нов шанс за гол, след като Андриан Краев бе оставен непокрит при центриране от корнер, но ударът му с глава не намери целта.

Ботев отговори 2 минути по-късно, с отличен индивидуален рейд на Емануел Току, но Николай Михайлов се намеси решително и не му позволи да изравни.

Така се стигна до 36-ата минута, в която Левски удвои аванса си с много красиво попадение. То бе дебютно за защитника Сонко Сундберг, разписал се с мощен шут от 30-ина метра и с помощта на напречната греда.

След това Левски овладя инициативата и можеше да оформи класиката още преди почивката, докато Ботев се отчете само с 2 последователни изстрела на своя талисман Тодор Неделев в 42-ата минута.

Така „сините“ се оттеглиха с комфортен аванс след първото полувреме, но това не спря феновете им да пробият полицейския кордон и да потърсят саморазправа с гостуващата агитка. Тя също не остана длъжна и на свой ред счупи предпазната ограда на стадиона.

Органите на реда опитаха бързо да овладеят ситуацията, но тя ескалира и се наложи един полицай да бъде откаран с линейка, докато другата такава да паркира пред сектора за гости на "Герена", за да се провери състоянието на някои от привържениците.

Това наложи подновяването на играта за второто полувреме да закъснее, а преди то все пак да стане факт, в състава на Ботев бе извършена тройна смяна.

Този ход сякаш даде резултат, защото още в 48-ата минута гостите удариха греда. Виктор Генев отправи топовен шут от дистанция и Ники Михайлов не успя да реагира, а веднага след това поиска лекарска помощ заради травма в десния крак.

Междувременно феновете на „сините“ пуснаха няколко димки и видимостта на терена бе сериозно затруднена, но скоро след това ситуацията отново се нормализира и мачът продължи.

Впоследствие обаче той се накъса заради редица нарушения и като цяло бе равностоен до последния съдийски сигнал, който узакони успеха на Левски, макар че секунди преди него гредата за втори път спаси "сините" от гол.

ЛЕВСКИ - БОТЕВ ПД 2:0
1:0 Филип Кръстев (11, дузпа)
2:0 Сонко Сундберг (36)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛЕВСКИ: 13. Михайлов, 6. Цунами, 7. Георги Миланов, 8. Андриан Краев, 14. Илиян Стефанов,  17. Уелтон, 10. Билал Бари, 23. Сонко Сундберг, 30. Филип Кръстев, 33. Хосе Кордоба, 91. Драган Михайлович;

Треньор: Станимир Стоилов;

БОТЕВ ПД: 1. Георги Аргилашки, 3. Па Конате, 4. Виктор  Генев, 6. Дилан Мертенс, 8. Тодор Неделев, 9. Мохамед Брахими, 10. Емануел Току, 15. Джеймс Етоо, 18. Самуел Супрайен, 22. Реда Рабей, 24. Роберто Пунчец;

Треньор: Азрудин Валентич.

Ел Джемили също си тръгва от Левски

Вече се работи по сделката за офанзивния халф

Спартак (Варна) надви Фратрия

Победният гол за "соколите" вкара 19 годишният талант Даниел Халачев в 54-ата минута

Стипич призна: Ще продадем поне един вратар

"Армейците" търсят 3-4 специфични играчи, разкри треньорът