3. Левски не успя да победи и Спартак (Търнава) - 1:1

Левски не успя да победи и Спартак (Търнава) - 1:1

Левски и Спартак (Търнава) завършиха 1:1 в контролна среща, която се игра в Анталия, съобщи „Дарик радио”. Двубоят бе ръководен от Марад Баш, а за Левски точен бе Георги Иванов – Гонзо.

Мачът започна отлично за лидера в първенството на България и след 9 минути игра „сините” водеха с 1:0. Лъчо Балтанов изведе отлично Христо Йовов, „Бижутера” центрира към Георги Иванов и Гонзо с глава не остави шанс на Крал. До 30-ата минута Левски изпусна още няколко добри възможности за гол чрез Йовов и Гонзо. В 32-ата минута Кожак се възползва от грешка в защитата на българите и изравни за 1:1. До края на първата част резултатът остана непроменен.

През втората част Емил Велев пусна в игра повечето резервни футболисти, сред които Йордан Милиев, Веско Минев и спряганият за трансфер в Русия Зе Соареш. „Сините” нямаха добри възможности за гол, а в 86-ата минута Спартак можеше да стигне до победата, но от непосредствена близост Дуриш пропусна. За тима от Търнава игра бившият капитан на Литекс Небойша Йеленкович.