Левски надви с 2:0 Арда и остави загубата от Лудогорец зад гърба си (ВИДЕО)

"Сините" записаха пета победа от шест мача в елита този сезон

Левски успя да забрави бързо загубената Суперкупа на България през миналата седмица и победи с 2:0 Арда в мача им от деветия кръг в родната efbet Лига. Героите за "сините" днес бяха Андриан Краев и Марин Петков.

В третата минута Левски проведе постепенна атака, която завърши с удар на Андриан Краев от много сериозна дистанция, но прати топката в аут.

Две минути по-късно Велтон центрира към Илиян Стефанов, който стреля с глава, но бе неточен. В 7-ата минута Вендерсон Цунами шутира от пряк свободен удар, като изпълнението му бе много силно, но неточно. Девет минути по-късно след центриране на Патрик-Габриел Галчев отдясно Ивелин Попов опита удар с глава, но топката отново излетя в аут.

В 20-ата минута Левски поведе - Филип Кръстев центрира от корнер, Андриан Краев засече с глава и след много неубедителна намеса на Анатолий Господинов топката влезе в мрежата му. Осем минути след това "сините" имаха нов шанс за гол след още едно центриране от ъглов удар, но Цунами бе неточен.

В 40-ата минута Левски имаше страхотен шанс да удвои преднината си след добра атака, преминала през Галчев и Велтон, който центрира към Ивелин Попов, а той с глава намери очертанията на вратата, но Господинов спаси.

Три минути по-късно Велтон пробва късмета си от далечна дистанция, но Господинов улови без проблеми.

В първия четвърт час на втората част Левски опита да натисне своя съперник, но не успя да създаде някое чисто голово положение. В 67-ата минута Милен Желев стреля от дистанция, но Пламен Андреев бе на точното място в точното време, за да улови безпроблемно. Играта на Левски не вървеше през второто полувреме, което накара Станимир Стоилов да смени схемата в 73-ата минута, когато Келиан ван дер Каап се появи на терена на мястото на Роналдо. Той и другият бразилец Велтон, който също бе заменен в същата минута, изиграха двубоя под възможностите си.

В 79-ата минута Арда можеше да изрлани буквално от нищото. Сонко Сундберг сбърка доста лековато, като подари топката Ласана Н'Диайе. Бранителят допусна грешка на центъра, а нападателят на гостите напредна към наказателното поле сам срещу Андреев, но само добрата намеса и подсигуряване на Килиан ван дер Каап спаси „сините“ в ситуацията.

В ответната атака пък Георги Миланов задържа добре пред дъгата пред наказателното поле и комбинира с Цунами отляво, който влезе в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл, но Господинов изби в корнер.

Левски си подсигури трите точки в 87-ата минута, когато вкара второ попадение. Ван дер Каап намери Билал Бари отляво в половината на Арда, а мароканецът изведе чудесно с външен фалц Петков, който бе забравен и нахлу на скорост в наказателното поле и с удар с левия крак прати топката във вратата на Господинов – 2:0.
Така Левски записа петата си победа от шест изиграни мача в родния елит този сезон, като те имат и три мача по-малко от останалите отбори. С 15-те си точки "сините" заемат 6-то място, а Арда имат същия точки актив на седмото място.

Левски - Арда 2:0