3. Левски е първият полуфиналист за Купата на България след 2:0 над Вихрен в Кюстендил

Левски е първият полуфиналист за Купата на България. Отборът на „сините” стартира с победа годината в официалните мачове, след като надигра с 2:0 като гост отборът на Вихрен на стадион „Осогово” в Кюстендил.

Головете за вицешампионите вкараха Георги Иванов в 12-ата минута и Дарко Тасевски в 28-ата.

Левски не показа голямо превъзходство в мача, а дори напротив – на моменти отборът домакин имаше доста добри възможности за гол. В същото време обаче защитниците на наставника Филип Филипов бяха трагични в защита и допуснаха елементарни грешки при головете.

В началото на мача Вихрен бе по-активният отбор. В 5-ата минута домакините пропуснаха уникална възможност за гол. Тогава след изпълнение на корнер, топката попадна в играч в зелено-бяло, който отправи удар и Владимир Гаджев изчисти от голлинията топката. След това имаше нова добавка от играч на Вихрен, но топката премина покрай сглобката на вратата.

В 12-ата минута на срещата обаче Левски откри резултата. Жоазиньо центрира, защитниците на Вихрен се засуетиха и пропуснаха топката, която стигна до Гонзо и той я мушна без проблем покрай Лучини, който пък трябваше да излезе и да хване кълбото.

Веднага след попадението пък Уго Сантош също имаше възможност да стреля в наказателното поле на Левски, но топката отново премина на сантиметри от сглобката на вратата на Георги Петков.

В 28-ата минута Левски поведе с 2:0. Защитата на Вихрен направи нова непростима грешка, от които се възползва Дарко Тасевски. Второто попадение падна след пас на Георги Иванов, който напредна около дъгата на наказателното поле и подаде към македонеца. Топката бе настигната първо от защитника на Вихрен Марсел Еламе, който обаче се засуети, залитна и падна, с което остави Тасевски сам срещу Лучини вдясно от вратата. Националът на Македония чукна елегантно кълбото по земя покрай френския вратар и резултатът стана сериозен в полза на вицешампионите.

Втората част започна с промяна в състава на Левски. На терена се появи новото попълнение Фелипе Да Коща на мястото на Дарко Тасевски. Първата добра възможност за гол бе пред вратата на Лучини. В 51-ата минута удар от пряк свободен удар на Христо Йовов отляво бе избит с мъка от стража на Вихрен.

Вихрен също имаше няколко опасни центрирания, но играчите на Филип Филипов не съумяха да намалят резултата.

В 79-ата минута след изпълнение на корнер топката попадна в Да Коща, който от близко разстояние не успя да вкара и изкара топката над гредата. Минути по-късно пък Десислав Русев навлезе на скорост в наказателното поле на Левски и от фронтална позиция не успя да уцели вратата.

Така, само след три дни Левски и Вихрен отново ще се срещнат, но този път за първенство на стадион "Георги Аспарухов" в София.

ВИХРЕН - ЛЕВСКИ 0:2
0:1 Г. Иванов 12'
0:2 Тасевски 28'

Вихрен: Лучини, Джоров, Павлов, Еламе, Паес, В. Георгиев (68-Мл. Стоев), Еривертон, Зографакис (59-Златковски), Сантош, Маладенис (73-Мануел), Русев;

Левски: Петков, Миланов, Милиев, Бистрон (61-Сърмов), Вагнер, Гаджев, Минев, Тасевски (46-Да Коща), Йовов (77- Зе Соарес), Жоазиньо, Г. Иванов;

Рефер: Николай Йорданов;

Стадион: "Осогово" - 2000 зрители;