3. Кметът на Симитли предотврати меле на мача Септември - Миньор

Кметът на Симитли предотврати меле на мача Септември - Миньор

Септември (Симитли) се върна на върха в Югозападната „В” група, след трудна победа с 3:1 срещу друг претендент за професионалния футбол Миньор (Бобов дол), предаде кореспондент на Novsport.com. Двубоят се игра при пълен стадион и македонски ритми в изпълнение на ромски музикален състав, който подгря страстите по трибуните.

Срещата започна по най-добрият начин за домакините, които се добраха до гола още в петата минута на мача. Тогава Васил Кацарски прояви съобразителност в наказателното поле и довкара удар на Цанко Томов за 1:0. В 30-ата минута отново Кацарски бе близо до гола след като засече с глава центриране от фаул на Методи Стойнев, но топката излезе в аут. При този резултат завърши и първото полувреме.

Гостите от Бобов дол изравниха резултата в първата минута на втората част, а автор на гола стана Христо Петров. След това попадение играта се изравни и на моменти "жълто-черните" дори доминираха на терена. Развръзката на мача дойде в 63-ата минута. Тогава груба грешка на Драмов позволи на Методи Стойнев да нахлуе в наказателното поле на гостите, а впоследствие и да бъде фаулиран от Венциславов.

Реферът Пламен Божидаров от София не се поколеба и веднага отсъди дузпа в полза на Септември. Точен за домакините от бялата точка бе влезлият на почивката Анатоли Лулейски. След гола обаче Лулейски и Игнатов от Миньор (Бд) си размениха обидни реплики, като се стигне до меле, в което участие взеха футболистите на двата отбора. Да предотврати създалата се ситуация на терена нахлу и кметът на Симитли Апостол Апостолов, който не позволи да се стигне до още по-големи неприятности.

Равносметката от това спречкване бе - червен картон на Методи Илиев от Септември (Симитли) и по един жълт картон за Игнатов и Лулейски, които бяха в основата на спора. Въпреки, че останаха с човек по-малко домакините стигнаха до гола на успокоението в 74-ата минута, а отново в прегръдките на своите съотборници се озова Анатоли Лулейски, който с плътен удар от границата на наказателното поле препарира Манов за 3:1.

В оставащите минути до края мачът се доиграваше и двата отбора не създадоха голови положения. След последния съдийски сигнал публиката в Симитли стана на крака, за да аплодира Методи Стойнев и компания, които съхраниха надеждите на града от догодина да има отбор в Западната "Б" група.

В друг мач от днес отборът на Ивайло Андонов - Пирин 2001 се отлепи от дъното, след миролюбиво 0:0 със Сливнишки герой (Сливница) у дома.

Йовичевич: Утре ще покажем нашата амбиция