3. Изненади в 15-ия кръг от първенството на АМФЛ

Изненади в 15-ия кръг от първенството на АМФЛ

В неделният следобед се изиграха двубоите от 15-ия кръг на първенството на „Аматьорската мини футболна лига (АМФЛ)”. В изигралите се 6 мача се получиха три изненади, с което се затвърди мнението, че втората част на първенството ще е много непредсказуема и изненади могат да се очакват от всеки отбор.

След изненадващата победа в миналия кръг над „Интерпол” отборът на „Челси България” хвърли нова бомба в първенството, като победи „Казан Красна Поляна” с 4:2. За загубата на „Казан Красна Поляна” допринесе и фактът, че те изиграха целия мач с човек по-малко. По два гола за победителите вкараха Димитър Делчев и топреализаторът на сините Тони Тошев, с което се изкачи на 9 място при голмайсторите с 16 попадения.

Другата голяма изненада поднесоха играчите на „Асбис”, които също явно са във възход. Те успяха да се наложат над соченият за фаворит отбор на „Лешарите” с 8:6. С по 3 гола за победителите се отчетоха новото попълнение Андреан Стаменов и Стефан Гандев.  За „Лешарите” остава надеждата да успеят да върнат невероятната си форма от края на есента, когато взеха скалпа на водещите отбори.

Третата изненада е категоричната победа на „AC Ferion” над „Интерпол”. След  драматичната загуба с 4:3 през есента момчетата излязоха мобилизирани да вземат реванш. С много бърза и технична игра, съпроводена с постоянна преса по целия терен „AC Ferion” победиха със 7:1. Голмайсторът на първенството Димитър Милушев отбеляза 2 гола и вече е с 32 попадения през сезона, а два гола добави и Цветко Симов. Голът честта за „Интерпол” вкара Владислав Владимиров.  Отборът на „AC Ferion” отново доказа, че е най-стрелящият към противниковата врата отбор, като пред вратарят на „Интерпол” се изсипа истинска канонада от удари, като общият брой на ударите достигна 67. С тях „AC Ferion” достигнаха впечатляващите 865 удара за 14 мача към противниковата врата, макар и само 301 от тях да са в рамките на вратата.

Вторият в класирането отбор на „Павлово” победи „Sofia Nomads” със 7:3. Двата отбора с най-много фаулове през годината отново не изневериха на себе си и направиха 32 фаула през мача. С 3 гола за победителите се отличи завърналият се след наказание Атанас Гаджев, с което излезе на второ място в класирането за голмайстор с 25 гола.  2 гола вкара и другият голмайстор на тима и се изкачи на 4 позиция при голмайсторите с 22 гола. В челната десятка има още двама представители на „Павлово” - Красимир Миланов е трети с 23 попадения, а Антон Салапиев е седми със 17. За „Sofia Nomads” не взе участие титулярният вратар Карлос Марилуж поради натрупани жълти картони, което лиши отборът му от по-добро представяне.

В дербито на кръга се срещнаха „Stantek” и “Polygraphy.info”. И двата отбора са в средата на класирането и имат сходни показатели. Победител излезе “Polygraphy.info” с гол, 3 минути преди края, на новото попълнение Михаил Михайлов. Така с рядко срещаният резултат  за такъв футболен формат “Polygraphy.info” победи с 1:0. Така с тези 3 точки “Polygraphy.info” съкрати точките на отборите пред тях и е вече на 6 т. от четвъртата позиция. За „Stantek” отново над всички бе играчът с най-много удари в първенството Антон Василев.  С 12-те си удара в мача той задържа първата си позиция, като вече е със 188.

Водачите от „Добрич” също не допуснаха грешка и победиха „Просокър” с 6:2. Въпреки оспорваното първо полувреме, през втората част момчетата от едноименния град вкараха 4 безответни гола. По 2 гола вкараха Радослав Енчев и Йордан Дутев. За „Просокър” с 20 спасявания се отличи вратарят и капитан на отбора Методи Мандалев. Така „Добрич” продължава без загуба в първенството. В този кръг по програма почиваше отборът на „AC Phoenix”.