3. Историческа победа за България по футзал – 4:0 над Естония

Историческа победа за България по футзал – 4:0 над Естония

Националният отбор на България по футзал постигна историческа победа с 4:0 над тима на Естония в европейска квалификация по футзал, предаде кореспондентът на Novsport.com във Варна. Мачът се игра зала Конгресна в Двореца на културата и спорта във Варна. По този начин България излезе на второ място в класирането с 4 точки. Лидер е Латвия с 6 точки. В неделя от 20,00 часа е решителният ни мач с латвийците. При победа България се класира за следващата фаза.

Националният отбор на България по футзал постигна историческа победа с 4:0 над тима на Естония в европейска квалификация, предаде кореспондентът на Novsport.com във Варна. Мачът се игра зала Конгресна в Двореца на културата и спорта във Варна. По този начин България излезе на второ място в класирането с 4 точки. Лидер е Латвия с 6 точки. В неделя от 20,00 часа е решителният ни мач с латвийците. При победа България се класира за следващата фаза.

България тотално надигра съперника си, като само малшансът попречи резултата да бъде двуцифрен. Въпреки това, първото попадение дойде едва в 19-ата минута. То бе дело на Влади Гочев, който с ефектна странична ножица оползотвори центриране от корнер.

През втората част България излезе на живот и смърт срещу Естония. Фрапантни пропуски направиха Каракашев, Бойчо и Благовест Мареви, както и Викторов, който нацели страничната греда, а Милен Стефанов пропусна на празна врата.

В 34-та минута един от най-добрите Благовест Марев с диагонален удар удвои преднината. В 35-ата минута вратарят Костадин Иванов разстреля своя колега на вратата на Естония от „дълга дузпа” за 3:0, а крайния резултат, минута преди сирената оформи Койчев.

По този начин България излезе на второ място в класирането с 4 точки. Лидер е Латвия с 6 точки. В неделя от 20,00 часа е решителният ни мач с латвийците. При победа България се класира за следващата фаза.

Окончателно: Черно море без Уеслен Жуниор за ЦСКА