3. Гонзо готви два капана за ЦСКА – Тони Калво и статичните положения

Гонзо готви два капана за ЦСКА – Тони Калво и статичните положения

Мениджърът харесал играта на испанеца в двубоя с Калиакра, ще разиграва с играчите статичните положения

Мениджърът на Левски Георги Иванов гласи Тони Калво за титуляр в дербито с ЦСКА. Испанецът най-накрая се отпуши в последната среща с Калиакра и вкара хубав гол още в третата минута.

Гонзо е останал доволен не само от попадението, а и от играта на крилото като цяло в двубоя. Калво започна много настървено срещата и пресираше защитниците на съперника още в тяхната половина.

Георги Иванов разчита и на това, че испанецът все още не е разкрил пълния си потенциал. Другите флангови футболисти на сините Даниел Младенов, Симеон Райков и Тодор Христов също играха в мача с Калиакра.

Първият започна като титуляр и вкара 12-ия си гол за Левски в своя мач номер 50 за клуба. По този начин той също се приближи до титулярното място срещу ЦСКА.

Младенов остана на терена до последния съдийски сигнал, а в последните десетина минути игра на Върха на атаката. За разлика от него Симеон Райков не впечатли с изявите си както срещу Калиакра, така и при загубата от Черноморец в Бургас.

Същото важи и за Тодор Христов, който направи силен мач срещу Локо Сф, но после бе твърде предвидлив за бранилите на акулите.

Най-голямата въпросителна за Гонзо около състава на Левски срещу ЦСКА е именно кои да бъдат титуляри по крилата. Начинът, по който четиримата тренират през седмицата, може също да повлияе на крайното решение на младия мениджър.

Към този момент обаче Тони Калво е най-близо до това да започне срещу червените, защото успя да се разиграе в последния мач, а и за него се предполага, че има по-големи възможности от останалите.

Междувременно стана ясно, че мениджърът на Левски ще отиграва с играчите статични положения преди дербито с ЦСКА. Гонзо Вижда пропуски в играта на „сините” след корнери и нарушения в средата на терена.

При предното гостуване на отбора в Бургас футболистите на Черноморец матираха защитата на Левски само с два паса след изпълнение на фаул. Именно този случай е подсетил Георги Иванов да изненада ЦСКА по същия начин - със заучени положения.

В последния мач на Левски с Калиакра направи впечатление, че играчите често изпълняваха корнерите с къси подавания, след което разиграваха топката около наказателното поле на гостите.

В същото време централните защитници Йордан Милиев и Иво Иванов чакаха центриране в пеналта. По този начин те оголваха зоната си, което може да бъде използвано от съперниците на сините при контраатаки.

Георги Иванов иска тези пропуски да бъдат изчистени през следващата седмица.

Двама от Локомотив (Пловдив) висят за "Лазур"

"Смърфовете" гостуват в понеделник на Черноморец за Купата на България

Без почивка в Левски след провала

"Сините" възстановяват след 0:2 от Берое

Левски с интерес към футболист от Втора лига

"Сините" следят изкъсо офанзивен халф на Беласица Петрич

Николай Минков с травма от мача с Черно море

Десният защитник притесни треньорския щаб на Ботев (Пловдив)

Атанас Рибарски: До последно търсихме успеха

"Мисля, че по-чистите ситуации през първото полувреме бяха за нас", заяви треньорът на Крумовград

Янко Георгиев: Крумовград трябва да съжалява за ремито с Хебър

Вратарят коментира нулевото равенство

Бруно Акрапович: Изобщо не съм доволен

„Липсата на точки оказва напрежение у играчите“, смята треньорът на Хебър

Беласица скочи срещу съдия

Втородивизионният Беласица Петрич излезе с официална позиция относно съдията Валентин Железов, който ръководи мача им с Несебър, завършил 0:0

Хебър и Крумовград с бойко 0:0 (ВИДЕО)