Пирин и Хебър завързаха битката за оцеляване (ВИДЕО)

Всичко ще се реши в последния кръг след 0:0 в Благоевград

Пирин и Хебър завършиха наравно 0:0 в мач от предпоследния кръг в плейофите за оцеляване на футболната ни efbet Лига.

Двата отбора не се победиха в Благоевград във втори пореден сблъсък, след като фиксираха 1:1 на 11 март и така оставиха развръзката в потока за последния ден от сезона.

След ремито Хебър остана на 14-о място, водещо до бараж за оцеляване с третия във Втора лига, като има 31 точки.

Пирин разполага с 1 повече, макар да не отправи нито един точен удар във вторник вечер, докато с 30 в своя актив е Ботев (Враца).

Така Хебър спря серията си от 7 загуби във всички турнири, но вече е в поредица от точно 7 двубоя без отбелязан гол.

В следващия кръг Пирин гостува на спасилия се вече Локомотив (София), а Хебър приема отдавна изпадналия Етър.

След близо 18 минути игра Йоан Н'зи напредна и стреля, но вратарят Максим Ковальов изби топката без особени проблеми.

До края на първата част двата отбора продължиха да действат предпазливо и не се стигна до никакви други възможности за гол.

В 58-ата минута Йоан Н'зи отново опита да застраши вратата, пазена от Ковальов. Този път той изпробва късмета си от границата на наказателното поле, след като топката му беше заложена от Николас Пенев, но вратарят на домакините хвана топката.

Три минути по-късно гостите от Пазарджик организираха още една опасна атака. Н'зи подаде за Шейх Диаманка в наказателното поле. Той се обърна и отправи плътен удар, който премина покрай лявата греда.

В 78-ата минута опасен удар на Атанас Кабов се отби в гредата на вратата на Пирин.

До края попадения не паднаха и така двата отбора взеха по точка, като заедно с Ботев (Враца) ще трябва да определят кой от тях ще се спаси, който ще играе бараж за оставане и кой ще изпадне в последния кръг.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Пирин: 12. Максим Ковальов - 4. Айуб Абу, 38. Александър Дюлгеров (к), 5. Николай Бодуров, 6. Андрей Йорданов, 18. Арно Лузайадио, 7. Асен Дончев, 73. Венцислав Бенгюзов, 11. Иван Тасев, 77. Моду Диане, 29. Станислав Костов;

Резерви: 1. Марио Кирев, 10. Аймен Суда, 20. Брайън Есало, 16. Мартин Георгиев, 25. Илиан Костов, 13. Евгени Георгиев, 19. Юго Комано, 83. Христо Попадийн;

Старши треньор: Олександър Бабич;

Хебър: 1. Петър Дебърлиев (к) – 24. Лазар Марин, 43. Жоао Сеско, 13. Архан Исуф, 75. Йоан Н‘зи, 44. Николай Николаев, 99. Георги Каракашев, 84. Стилиян Тисовски, 17. Марк-Емилио Папазо, 29. Шейх Диаманка, 9. Николас Пенев;

Резерви: 32. Боян Загорски – 11. Атанас Кабов, 3. Богомил Божуркин, 21. Божидар Пенчев, 18. Иван Дишков, 5. Мартин Михайлов, 77. Октай Хамдиев, 14. Олексий Збун, 23. Сашо Лебанов;

Треньор: Любослав Пенев;

Съдия: Ивайло Стоянов;

Стадион: "Христо Ботев", Благоевград.