3. Футболна Форумна Лига: Осма поредна победа изкачи ХетТрик на второто място

Футболна Форумна Лига: Осма поредна победа изкачи ХетТрик на второто място

Най-очакваната среща от 21-ви кръг на Първа Форумна Лига противопоставяше втория и третия във временното класиране отбори на БМВ и ХетТрик. Новаците в Първа Лига, ХетТрик, са безспорната изненада на втория полусезон, записвайки победа след победа от неговото начало. Добрата им моментна форма се затвърди и след приключване на дербито, което те спечелиха с 3:1 като по този начин се изкачиха на второ място във временното класиране с 47 точки – три повече, от състава на БМВ. Баварците, от своя страна, регистрираха четвърта поредна среща без победа и се простиха с амбициите си за преследване на първото място, на което непоклатимо стоят настоящите шампиони от ФРГ, победили категорично Арсенал България с 4:1.

Едва няколко часа преди Левски да победи ЦСКА във вечното дерби на българския футбол, отборът на ФК Форум ЦСКА регистрира тежка загуба с 0:3 от състава на ПМЛ Юнайтед в среща, в която единствената разлика между двата отбора беше Станислав Василев (Ninja7a), отбелязал и трите попадения в срещата. Малко по-рано през деня отборът на ФенМания взе важна глътка въздух в битката за оцеляване в Първа Лига, побеждавайки прекия си конкурент ФЕН с 4:1. Голмайсторът на „манияците” Иван Иванов (Jimmy) отбеляза завръщането си в игра след дълго лечение на контузия с две ранни попадения, които предрешиха изхода на двубоя. Така, пет кръга преди края на първенството Фенмания се отдалечи на 6 точки от зоната на баража, където продължава да се намира отборът на Пежо Клуб България, загубил с 0:1 от средняка Club F1.

Положението на феновете на френските автомобили се влоши още повече след изненадващата победа на Орлите над намиращия се на девета позиция състав на Симитли с 2:1. Това бе втора поредна победа за до скоро смятания за сигурен изпадащ състав на Орлите, която доближи отбора на една точка от зоната, даваща право на участие в бараж за оставане в групата.

В последната среща от кръга, борещите се за място в призовата тройка отбори на ФМ България и Дата.бг не успяха да се победят и завършиха 1:1, което отдалечи и двата състава на 4 точки от бронзовите медали. В равностоен двубой, резултатът бе открит от „мениджърите” още в третата минута с попадение на Пею Стефанов, но Веселин Стоилов изравни в средата на второто полувреме, поделяйки точките в срещата.

Във Втора Форумна Лига, осем кръга преди края, основната въпросителна продължава да бъде около разпределението на второто и третото място, даващи право на директна промоция и участие в баража за влизане в Първа Лига. С равен брой точки на тези позиции се намират съставите на Манчестър Юнайтед и СФК Берое, регистрирали победи съответно с 4:0 над ФК Замунда и 3:0 на Рено Клуб България. Отборът на СФК Берое обаче е с мач по-малко и все още има леко предимство в борбата за второто място. Загубата на Рено България изпрати отбора на четвърта позиция във временното класиране на четири точки от призовата тройка и рязко намали шансовете на тима да се върне в Първа Лига.

Лидерът в класирането, Байерн България, регистрира 20-тата си победа от началото на сезона, надделявайки с 4:2 над Булфлийт в среща, която баварците контролираха и закономерно спечелиха. Така преднината на отбора в челото остана 9 точки и само чудо може да свали Байерн от първата позиция и директната промоция на тима в Първа Лига изглежда практически осигурена.

Останалите срещи от кръга не предложиха никаква интрига и завършиха с разгромни победи, най-голямата от които регистрираха Мисирите над Цифра Злина с 11:2. Резултати от останалите срещи: FFC HWBG – Dir.bg 1:9 ; VW Team – Олимпик Ракия 6:1 ; МК Дружбето – Играч.ком 10:2

В ЦСКА акцентират на тактическата подготовка преди Септември

ЦСКА продължава да се готви за предстоящия мач със Септември в събота

Двама от Славия аут за Черно море

Загорчич определи групата на Славия за домакинството на Черно море

Генчев: Сираков дойде в Дряново и ме убеди да подпиша с Левски

„В Левски пристигнах на 18“, спомня си треньорът на „сините“ Станислав Генчев

ЦСКА срещу Фратрия и столично дерби в осминафиналите за Купата на БФС при юношите

ЦСКА защитава своя трофей при старшата възраст, вижте пълния жребий

Станислав Генчев хвали Ивелин Попов (ВИДЕО)

Треньорът на Левски говори за Попето преди сблъсъка с Ботев (Пловдив)

Илиан Илиев събира националите в неделя

От БФС обявиха пълната програма на България за мачовете с Люксембург и Северна Ирландия