3. ФК Баку чака Левски в Шампионската лига

ФК Баку чака Левски в Шампионската лига

От своя страна възпитаниците на Гьоко Хаджиевски надделяха над Екранас (Литва) с 4:2 в ответния мач и с общ резултат 5:3 продължават напред в надпреварата.

Шампионът на Азербайджан ФК Баку ще се изправи срещу българския първенец Левски или андорския Санта Жулия в 3-ия предварителен кръг на Шампионската лига.

„Сините” победиха андорците с 4:0 в първия мач и реваншът днес изглежда протоколен.

В тима от Баку играе българинът Александър Томаш, но той не бе титуляр в срещата.

Първата част на мача, който се игра пред 28 000 зрители, завърши при нулево равенство. Домакините имаха по-добрите голови положения, но не успяха да преодолеят вратаря Черняускас. От своя страна гостите от Литва контраатакуваха без резултат.

Стадион „Тофик Бахрамов” избухна в аплодисменти след 61-а минути игра, когато Перес изведе Феликс сам срещу литовския страж и той без проблем го преодоля за 1:0. Само след 6 минути резултатът бе удвоен.

Амиран Муджири, който преди няколко сезона бе играч на българския ЦСКА, бе точен за 2:0. Домакините от Баку не спряха до тук. Бразилецът Феликс вкара втория си гол в мача, разстрелвайки Черняускас в 76-ата минута за класическото 3:0.

Гостите от Литва се върнаха в мача след 81 минути игра, като Матович направи 1:3. В даденото от съдията продължение Шолич реализира за 4:1, а минута по-късно Глевечкас оформи крайното 2:4.

Първият мач между ФК Баку и Левски ще е на 28/29 юли в Баку, а реваншът 4/5 август в София.

Две жени ще свирят мачове за Купата на България

Кристина Георгиева и Християна Гутева получиха наряди за срещите от първия кръг на турнира