3. ФАЛСТАРТ: ЦСКА направи 0:0 с Хебър (ВИДЕО)

ФАЛСТАРТ: ЦСКА направи 0:0 с Хебър (ВИДЕО)

"Червените" колебливи на старта

ЦСКА започна с фалстарт новата кампания в efbet Лига след като завърши 0:0 при гостуването си на Хебър в Пазарджик. Стадион "Георги Бенковски" за пръв път посрещна мач на осветление.

В петата минута Жираир Шагоян намери Тобиас Хайнц, който стреля с десния крак към далечния ъгъл, но в аут.

Оборотите паднаха в следващия четвърт час и нито един от двата тима не успя да застраши простивниковата врата. В 22-рата минута ЦСКА стигна до първото много чисто голово положение в срещата. Сайни Санянг проби добре отляво, пусна към Хайнц, който стреля от движение по земя, но бе блокиран от Жоао Сеско.

ЦСКА затегна обръча пред вратата на Хебър и в 26-ата минута Асен Дончев проби добре отдясно, центрира балонно към Марк-Емилио Папазов, който нанесе удар с глава, но Петър Дебърлиев отказа бившия си съотборник с блестяща изява с дясната ръка.

В 55-ата минута на срещата Марселино Кареасо изведе Марк-Емилио Папазов отляво в наказателното поле, българинът стреля към далечния ляв ъгъл, но не уцели вратата на Дебърлиев. Четири минути след това дебютантът Фаетон напредна добре през средата и нанесе мощен удар към горния ляв ъгъл, но не успя да намери очертанията на вратата.

В 67-ата минута официален дебют за ЦСКА записа и Майъл Естрада, заменяйки Марк-Емилио Папазов. Саша Илич направи още две промени в същата минута, вкарвайки Мено Кох и Станислав Шопов на местата на Християн Петров и Джонатан Линдсет.

Десет минути след това Майкъл Естрада гърдира добре топката, намери Фаетон, който нанесе удар, който бе спасен от вездесъщия Петър Дебърлиев.

Хебър - ЦСКА 0:0

Стартови състави:

Хебър: 1. Петър Дебърлиев (К) – 43. Жоао Сеско, 24. Лазар Марин, 27. Роберт Мазан, 7. Георги Вълчев, 44. Николай Николаев, 10. Ангел Бастунов, 84. Стилиян Тисовски, 77. Октай Хамдиев, 17. Николас Пенев, 9. Георги Николов

ЦСКА: 1. Густаво Бусато – 20. Асен Дончев, 3. Сайни Санянг, 6. Християн Петров, 22. Енес Махмутович, 21. Амос Юга (К), 10. Жираир Шагоян, 26. Марселино Кареасо, 14. Тобиас Хайнц, 24. Марк-Емилио Папазов, 7. Джонатан Линдсет

Станислав Генчев: Левски не заслужаваше да загуби от Ботев (ВИДЕО)