3. Етър измъкна точката срещу ЦСКА 1948 в последния момент (ВИДЕО)

Етър измъкна точката срещу ЦСКА 1948 в последния момент (ВИДЕО)

След здрава битка на "Ивайло", се стигна до равенство 1:1

Етър успя да стигне до равенство 1:1 при домакинството си на ЦСКА 1948. Търновци имаха нужда от дузпа в последната минута, за да измъкнат точката на "Ивайло".

"Червените" са шести в класирането с 36 точки, а Етър остава последен с 10 точки.

В началните минути на срещата головите опасности пред двете врати липсваха.  В седмата минута Мартин Величков не се затрудни с изстрел на Талис, който получи топката в наказателното поле от Бирсент Карагарен. В 34-ата минута вратарят на Етър с лекота улови слаб удар на Бирсент Карагарен.

В началото на второто полувреме ЦСКА 1948 поведе в резултата. Стив Фуртадо отне и напредна по фланга подаде към Талис, който върна към Педриньо, а бразилецът с удар по земя преодоля Величков за 0:1.

В 74-ата минута Талис имаше опции да подаде в наказателното поле, но реши да играе сам и стреля неточно.

Килиан Гесум стреля над вратата на Наумов пет минути преди края на двубоя.

В последната минута на двубоя Васимир Ел-Хатиб свири дузпа за нарушение на Никола Илиев срещу Ловре Кнежевич в наказателното поле. Зад топката застана Иван Василев, който прати Даниел Наумов в другия ъгъл за 1:1.

Етър - ЦСКА 1948 1:1
0:1 Педриньо 50
1:1 Иван Василев (дузпа) 90

Стартови състави:

Етър: 22 Мартин Величков, 15 Георги Ангелов, 4 Георги Александров, 5 Килиян Гюсъм, 13 Дидис Лутумба-Пита, 25 Крум Стоянов, 2 Хосекарлос ван Ранкин, 23 Мосес Кандидус, 8 Мартин Моран, 18 Йоахим Гонзалес, 14 Ивайло Димитров

ЦСКА 1948: 29 Даниел Наумов, 7 Талис, 8 Педриньо, 9 Бирсент Карагарен, 15 Симеон Василев, 19 Стив Фуртадо, 20 Антонио Вутов, 22 Реян Даскалов, 23 Емил Виячки, 28 Неделко Пишчевич, 39 Парвиз Умарбаев

Илиан Илиев: Не се чувахме цяла седмица с Илиан (ВИДЕО)