3. Дубълът на ЦСКА победи със 7:1 Гранит в Бояна

Дубълът на ЦСКА победи със 7:1 Гранит в Бояна

"Червените" вкараха гол след по-малко от една минута игра

Четвъртият си контролен мач футболистите от втория отбор на ЦСКА София изиграха на Национална футболна база Бояна срещу Гранит Владая. Течеше 1-вата минута, когато Илиян Антонов изведе в наказателното поле на Гранит Павел Жабов и той отклони кълбото в мрежата за 1:0. В 5-та минута Илиян Антонов при поредна атака на младите армейци шутира , противниковия вратар изби кълбото , което попадна у Георги Димитров и той не сгреши за 2:0.

В 15-та минута отборът на Гранит от дузпа успя да намали резултата на 2:1. Това мобилизира още повече възпитаниците на Ста
мен Белчев и те обсадиха противниковата врата. В 35-та минута Алесандро Николов след самостоятелен рейд успя да преодолее изпречилите му се защитници от отбора на Гранит и от движение изпрати топката в мрежата за 3:1. При този резултата двата отбора се оттеглиха на почивка.

През второто полувреме отново отборът на младите армейци диктуваше нещата на терена. Течеше 5-тата минута от втората част на срещата, когато Павел Жабов извезе отдясно Петко Панайотов и той с шут от движение изпрати топката неспасяемо зад стража на Гранит за 4:1. В 67-ма минута Павел Жабов изведе отдясно Илиян Антонов и резултата нарасна на 5:1. В 80-та минута Венци Иванов след самостоятелен пробив по десния фланг насочи кълбото към свободния Кристиян Едуард и той отклони кълбото в опразнената врата за 6:1. Последният 7-ми гол в срещата младите армейци отбелязаха в 90-та минута, като той бе дело на самостоятелния пробив на Александър Кожухаров.

„Това беше най-успешната ни контрола до момента от зимната  подготовка. Резултата е добър, но има още какво да се желае в игрово отношение. Последният ни контролен мач от зимната подготовка ще бъде в петък в Пазарджик срещу дублиращия отбор на Хебър”, сподели Стамен Белчев – старши треньор на ЦСКА ІІ.

Станислав Генчев: Левски не заслужаваше да загуби от Ботев (ВИДЕО)