3. ДРАМА В КЪРДЖАЛИ: Лудогорец обърна "озверяла" Арда (ВИДЕО)

ДРАМА В КЪРДЖАЛИ: Лудогорец обърна "озверяла" Арда (ВИДЕО)

Игор Тиаго донесе победата

Лудогорец имаше нужда от късен обрат, за да победи с 2:1 Арда като гост в среща от 26-ия кръг на efbet Лига. Игор Тиаго беше големият герой за разградчани, вкарвайки два гола за 12 минути.

Срещата започна равностойно, като в първите минути нямаше чисто положение пред някоя от двете врати. В 7-ата минута на двубоя Дени Групер получи тежка травма в областта на коляното и се наложи да бъде изнесен на носилка. Аслак Фон Витри шутири от централната линия в 18-ата минута, опитвайки се да прехвърли Анатолий Господинов. Стражът на Арда се препъна и падна на тревата, но топката не намери очертанията на вратата.

Кирил Десподов влезе на пробив през средата на терена в 29-ата минута и шутира от границата на наказателното поле, но ударът му не бе точен и така не стигна до опасност пред Анатолий Господинов. Спас Делев тръгна на пробив от ляво в 39-ата минута и навлезе навътре в наказателното поле. Нападателят на Лудогорец шутира, а топката кацна върху напречната греда.

Педро Нареси спъна в гръб Абубакар Тунгара в добавеното време на първото полувреме на срещата, заради което си действие получи жълт картон, а Арда правото да изпълни пряк свободен удар от обещаваща позиция. Радослав Цонев шутира директно в десния ъгъл, извеждайки домакините напред в резултата във втората минута от добавеното време.

Лудогорец започна по-активно второто полувреме. В 48-ата минута Кирил Десподов напредна по десния фланг и центрира в наказателното поле, където Спас Делев шутира със задна ножица, но топката премина над напречната греда.

Кирил Десподов изпълни ъглов удар, а топката срещна страничния стълб на вратата на Арда. След рикошета Якуб Пьотровски отправи изстрел с глава от близко разстояние, а Васил Симеонов отрази, след като топката бе изпратена право в обсега му. Бърнард Текпетей поручи топката в наказателното поле отляво и шутира опасно към далечния ъгъл в 57-ата минута, а топката прелетя на сантиметри от левия страничен стълб на вратата на Арда.

Пипа навлезе дълбоко в наказателното поле от десния фланг, след което центрира в 77-ата минута. Спас Делев плонжира и продължи топката за Игор Тиаго, който я прати във вратата на Арда, за да изравни резултата.

Само минута по-късно Кирил Десподов излезе сам срещу Васил Симеонов, но реши да подава за Игор Тиаго, а защитник на Арда се намеси и изчисти.

Кирил Десподов центрира в наказателното поле от корнер, след което топката бе изчистена от бранител на Арда. Клод Гонсалвеш я върна с глава към точката за изпълнение на дузпа, където Игор Тиаго овладя и опъна за втори път мрежата на домакините.

В последните минути на продължението Тилев с доза късмет намери Боруков на отлична позиция, но ударът му беше спрян от Вердон.

Така Лудогорец събра 62 точки и е на само една от лидера ЦСКА, който в понеделник излиза срещу Левски. Арда пък остана 9-ти с 36 пункта - на шест от първата шестица.

Арда - Лудогорец 1:2
1:0 Цонев 45+2
1:1 Игор Тиаго 77
1:2 Игор Тиаго 89

Стартови състави:

Арда: Господинов, Сако, Тунгара, Ковачев, Георгиев, Коконов, Лозев, Цонев, Петков, Тетатх, Иванов

Лудогорец: Падт, Пиотровски, Игор Тиаго, Десподов, Групер, Витри, Вердон, Педро Мачадо, Пластун, Кайо Видал, Делев
Станислав Генчев: Левски не заслужаваше да загуби от Ботев (ВИДЕО)