Драма в Кърджали: Арда би Славия в 93-ата минута (ВИДЕО)

Домакините спечелиха с 1:0 и вече са 3-ти в класирането

Арда спечели драматично домакинството си на Славия от 8-мия кръг на футболната ни efbet Лига.

Възпитаниците на Александър Тунчев се наложиха с минималното 1:0 в Кърджали след гол в добавеното време от свободен удар на Иван Тилев.

Преди това гостите от София удариха греда, но в крайна сметка трябваше да се примирят с второто си поражение през кампанията.

То сложи край на серията от 3 успеха на „белите“, докато Арда постигна 5-а победа и вече има 15 точки, с 3 повече от Славия, заемайки 3-ото място във временното класиране.

Славия създаде първото чисто положение още в четвъртата минута.

След продължителна атака Иван Минчев стреля в лявата странична греда на домакините, а Ахмед Ахмедов опита да отиграе на добавка и бе повален от Анатолий Господинов.

Главният съдия Ивайло Стоянов даде първоначално дузпа за "белите", която обаче бе отменена след видео преглед и нападателят на Славия получи картон.

Арда пропусна чисто положение в 32-та минута, когато Светослав Ковачев подаде на непокрития на пет метра от вратата Тонислав Йорданов, чийто удар обаче бе блокиран с крак от Ертан Томбак.

Втората част започна без интересни положения, но в 84-та минута Славия бе много близо до гол.

Кристиан Добрев изпрати силен удар зад дъгата на наказателното поле и топката рикошира в дясната греда, след което тя се върна на пътя на Людовик Соарес.

Той също изпрати опасен удар, който обаче бе избит от Господинов.

Двете намеси на вратаря се оказаха ключови, тъй като Арда стигна до гол в третата минута на добавеното време и така спечели мача.

Резервата Иван Тилев получи шанс да стреля от пряксвободен удар и преодоля Светослав Вуцов за крайното 1:0.

Така Арда записа пета победа за сезона и се изкачи на трето място с 15 точки, докато Славия е с три по-малко на седмата позиция.

Арда – Славия 1:0
1:0 Иван Тилев (90+3)

Стартови състави:

Арда: 1. Анатолий Господинов, 3. Умар Сако, 6. Пламен Крачунов, 8. Милен Желев, 9. Тонислав Йорданов, 10. Светослав Ковачев, 17. Иван Коконов (к), 20. Деян Лозев, 70. Христо Иванов, 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев;

Старши треньор: Александър Тунчев;

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 55. Константин Чешмеджиев, 4. Людовик Соарес, 93. Кемело Нгуена, 77. Георги Вълчев (к), 73. Иван Минчев, 88. Тони Тасев, 8. Емил Стоев, 9. Ахмед Ахмедов;

Старши треньор: Златомир Загорчич.