3. Драма: Черно море взе точка от Арда с гол в 91-ата минута (ВИДЕО)

Драма: Черно море взе точка от Арда с гол в 91-ата минута (ВИДЕО)

Обрат и червен картон в Кърджали, варненци сигурни за топ 6

Арда бе на секунди от впечатляващ обрат, но Черно море вкара в добавеното време за крайното 2:2 в Кърджали.

Домакините завършиха мача от 29-ия кръг на efbet Лига с човек по-малко заради червен картон на Омар Сако в 82-ата минута, а в 91-ата резервата Матеус Машадо ги наказа с дебютния си гол за „моряците“.

Те откриха резултата на „Арена Арда“ с гол на друг бразилец - Мишаел Алвес (35‘) преди почивката, но след нея инкасираха 2 попадения в рамките 5 минути, дело на Ел Мами Тетах (51‘ и 56‘).

Така в крайна сметка двата отбора взеха по точка и гостите остават непобедени в 6 шампионатни мача, гарантирайки и на теория мястото си в първата шестица след края на редовния сезон.

Черно море е 5-и с 50 пункта, недостижим от седмия Славия (46) без значение от резултата във варненското дерби със Спартак, докато Арда заема 8-ата позиция с 41 в своя актив.

Старши треньорът на домакините Александър Тунчев направи доста промени в стартовия състав и отборът му имаше контрол върху събитията на терена преди почивката. Първата добра възможност се откри пред Иван Коконов, който обаче в 5-ата минута ритна топката високо над гредата.

Последваха пробиви на Ел Мами Тета - на два пъти от дясно, но веднъж нямаше кой да нанесе удар. При втория случай Ласана H'Диайе стреля неточно. Черно море отговори с опасен изстрел на Александър Василев.

В 35-ата минута гостите от Варна поведоха в резултата с първия гол в българското първенство на Мишаел Алвеш Силва. Василев проби от ляво и опита да му върне, топката обаче се отби в защитник на Арда и идеално му се укроти. От по-малко от 10 метра Мишаел Алвеш не остави никакъв шанс на вратаря Анатоли Господинов. Минути по-късно домакините можеха да останат 10 на терена, но съдията Станимир Тренчев изгледа ситуация на монитора и прецени, че Пламен Крачунов чисто е отнел топката от Атанас Илиев.

В последната минута на първата част Станислав Иванов можеше да изравни, след като отне топката от Дробаров и преодоля вратаря Иван Дюлгеров. Навременна намеса на Росен Стефанов обаче не позволи да се стигне до гол.

В 52-ата минута домакините от Арда изравниха. Това стана благодарение на контраатака, която беше изработена от Радослав Цонев. Той видя включващия се по дясното крило Ел Мами Тета и му пусна дълъг пас. Крилото надбяга без проблеми защитника на Черно море Влатко Дробаров и сам срещу вратаря Дюлгеров не сбърка. Попадението беше проверено с помощта на системата ВАР за евентуална засада на голмайстора, но такава нямаше. Две минути по-късно голмайсторът подаде на Станислав Иванов, който обаче не улучи вратата от десетина метра.

Обратът обаче стана факт в 56-ата минута, когато Ел Мами Тета вкара второто си попадение в мача. Абубакар Тунгара отне топката при изнасяне на гостите и подаде на съотборника си, който с първото докосване я прати в мрежата.

Но варненци изглежда нямаха намерение да се предадат и в 65-ата минута изпуснаха страхотно положение. Виктор Попов проби от дясно и центрира отлично на главата на Атанас Илиев. Таранът стреля, но Анатоли Господинов запази вратата си с чудесна намеса. Арда остана с 10 души заради директен червен картон на Омар Сако и веднага варненци опитаха да обърнат хода на мача. Виктор Попов в 84-ата минута от малък ъгъл отправи много мощен удар, но вратарят Господинов внимаваше.

Направените смени от Илиан Илиев дадоха резултат и в 91-ата минута Матеус Машадо изравни. Това стана след пробив и центриране на Александър Василев от ляво. Машадо стреля, Господинов отби топката, но тя беше достатъчно силна и премина голлинията. В последните секунди Черно море можеше да стигне и до победата, но гредата спаси Арда след опит на Исмаил Иса за задна ножица.

Арда (Кърджали) – Черно море 2:2
0:1 Мишаел Алвес (35)
1:1 Ел Мами Тетах (52)
2:1 Ел Мами Тетах (56)
2:2 Матеус Машадо (90+1)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Арда: 1 Анатолий Господинов, 2 Джуниет Али, 3 Умар Сако, 6 Пламен Крачунов, 7 Абубакар Тунгара, 17 Иван Коконов , 18 Ласана Н'диайе, 20 Деян Лозев, 21 Радослав Цонев, 26 Ел Мами Тетах, 99 Станислав Иванов;

Треньор: Александър Тунчев;

Черно море: 25 Иван Дюлгеров, 4 Росен Стефанов, 28 Влатко Дробаров, 6 Виктор Попов, 19 Александър Василев, 27 Даниел Димов, 77 Стефан Велев, 33 Мишаел Алвес, 11 Алекс Фернандес, 8 Мазир Сула, 9 Атанас Илиев;