3. Драма! Черно море надигра Левски, но падна (ВИДЕО)

Драма! Черно море надигра Левски, но падна (ВИДЕО)

Варненският тим е аут от Европа, „сините“ си гарантираха поне бараж

Левски се бетонира на четвъртото място в „Efbet Първа професионална лига“, след като устиска много важно 2:1 от прекия си конкурент Черно море. С два гола на бразилския нападател Рикардиньо тимът на Елин Топузаков вече е сигурен, че ще играе поне бараж за класиране в европейските клубни турнири срещу най-високо класирания в групата от 7-о до 10-о място, като това почти сигурно ще бъде Славия.

Мачът на стадион „Георги Аспарухов“ започна кошмарно за домакините, които инкасираха гол още в 12-ата мин. Филип Кръстев сбърка глупаво топка пред собственото си наказателно поле, което позволи на Виктор Попов да центрира към Матеус Машадо. Нападателят на „моряците“ изпревари Сонко Сундберг и чукна топката в долния десен ъгъл на Пламен Андреев за 0:1. Само 5 минути по-късно обаче направилият пореден силен мач Уелтън проби отляво и поднесе топката на сънародника си Рикардиньо за 1:1.

През второто полувреме Черно море игра по-добре, но така и не успя да прати топката в мрежата на Левски. Вместо това, Рикардиньо се възползва от неразбирателство между вратаря Иван Дюлгеров и Едгар Пашеко и с глава направи обрата пълен за 2:1. До края варненци натикаха „сините“ в тяхното наказателно поле, но не успяха да стигнат до нещо повече в този мач.

Състави:

Левски: 1. Пламен Андреев – 2. Жереми Петрис, 5. Келиан ван дер Каап, 23. Ноа Сонко Сундберг, 6. Вендерсон Цунами – 8. Андриан Краев, 30. Филип Кръстев – 18. Роналдо (90-Ел Джемили), 10. Ивелин Попов (70-Илиян Стефанов), 17. Уелтон (90-Асен Чандъров)– 9. Рикардиньо (90-Кристиян Димитров)

Черно море: 25. Иван Дюлгеров – 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов (46-Едгар Пашеко), 71. Васил Панайотов (75-Атанас Илиев), 27. Даниел Димов (К), 8. Мазир Сула, 19. Александър Василев, 11. Алекс Фернандес (75-Велислав Василев), 7. Матеус Машадо

НА ЖИВО: България – Люксембург (СЪСТАВИ)

Гледайте и следете мача тук...

Бивш треньор на ЦСКА и Локо Пд поема Хебър

Бруно Акрапович ще бъде новият наставник на „зелените“

Повече от 14 000 зрители ще подкрепят националния отбор тази вечер

Повече от 14 000 билета са продадени до този момент за мача между България и Люксембург от Лигата на нациите

Пирин без двама в Берковица

Пирин Благоевград гостува на третодивизионния Ком Берковица в двубой от първия кръг на Sesame купа на България

Антон Велков с първа победа начело на Локомотив София

Това се случи с 3:2 при контролната среща със Септември София

Националите по футбол ще почетат Кирил Маричков и Атанас Драмов

Преди и по време на мача между България и Люксембург ще бъде отдадена почит на двама забележителни българи