3. Добринище загуби удома с 0:2 от Септември (Симитли) публиката вика "Горчиво"

Добринище загуби удома с 0:2 от Септември (Симитли) публиката вика "Горчиво"

Отборът на Септември (Симитли) постигна лесна победа с 2:0, като гост над тима от Добринище и по този начин задържа лидерската си позиция в Югозападната "В" група. И двата гола паднаха през първото полувреме, а като цяло двата отбора на терена изнесоха изключително постна от към футбол продукция. В играта на отбора домакин пък нямаше и помен от това, което те демонстрираха под ръководството на Йордан Самоковлисйки и това 0:0, което извъртяха с лидера в класирането преди няколко кръга Малеш (Микрево).

Отборът на Септември (Симитли) постигна лесна победа с 2:0, като гост над тима от Добринище и по този начин задържа лидерската си позиция в Югозападната "В" група. И двата гола паднаха през първото полувреме, а като цяло двата отбора на терена изнесоха изключително постна от към футбол продукция. В играта на отбора домакин пък нямаше и помен от това, което те демонстрираха под ръководството на Йордан Самоковлисйки и това 0:0,  което извъртяха с лидера в класирането преди няколко кръга Малеш (Микрево).

За това интригата в този се пренесе на трибуните, където беше далеч по -интересно. Допълнителен колорит за това придадоха тъпаните, които пристигнаха от Симитли с още два автобуса фенове на отбора. Иначе гостите откриха резултата в 4-ата минута на мача. Тогава най-съобразителен в наказателното поле се оказа Костурков, който изведе своите напред в резултата-0:1. Десет минути по-късно груба грешка в отбраната на Добринище позволи на Лазаров да удвои преднината на своя отбор и довкара отбита от Сотиров топка за -0:2, резултат оказал се впоследствие и краен. След още десет минути игра треньорът на Септември (Симитли) Спас Стоименов прибегна до принудителна смяна и заради контузия замени Миленков, а на негово място в игра пусна Петрунов. До почивката и двата отбора не сътвориха нищо интересно пред двете врати и с това си навлякоха гнева на зрителите и най-вече на тези от Добринище, които не спряха да викат цял мач "Горчиво" досещайки се, че двубоят е уговорен.

Все пак тима на Добринище стигна до първи удар към съперниковата врата в 56-ата минута, но Фикийн отдалече не затрудни Църваришки. В 78-ата минута Иван Михов получи шанс да отбележи почетно попадение след като се нагърби да бие пряк фаул от удобна позиция, но и той не успя и ударът му мина над вратата. В самия край на мача, когато всички очакваха от реферът Вихрен Манев да свири край на срещата, правещият дебют с екипа на Септември ( Симитли) Георги Георгиев-Карчо с топовен изстрел разтресе напречната греда на вратата пазена от Лъчо Сотиров. Така резултата в крайна сметка не се промени - Добринище - Септември (Симитли) -0:2.

В други срещи от Югозападната "В" група, другия претендент за влизане в Западна "Б" група Малеш (Микрево) спечели с 3:1 гостуването си на Пирин (Разлог). Места (Хаджидимово) се наложи със същия резултат у дома над Хебър (Пазарджик), а Миньор (Бд) измъкна трудна победа с 2:1 срещу Пирин (2001) на Ивайло Андонов.

Илиан Илиев събира националите в неделя

От БФС обявиха пълната програма на България за мачовете с Люксембург и Северна Ирландия

Желю Станков:  За 15 години Стоилов направи от футбола - бизнес

Известният журналист с отговор към Тодор Батков и атаката му към треньора

Славист замени Илия Груев в националния отбор по футбол

Националният селекционер на България Илиан Илиев повика футболиста на “Славия” Иван Минчев за предстоящите мачове с Люксембург (12 октомври) и Северна Ирландия (15 октомври) от турнира Лига на нациите