3. Черноморец разби Нефтохимик в бургаско дерби за Купата на България

Черноморец разби Нефтохимик в бургаско дерби за Купата на България

С 3:0

Черноморец победи Нефтохимик с  3:0 в бургаско дерби в регионалния финал от турнира за Купата на България. Двубоят се игра на стадион Лазур. Срещата бе изгледана от над 5000 зрители. Сините напълно надиграха градския съперник и заслужено продължават в турнира.

Резултатът беше открит от Емануил Манев в 32-ата минута. След избит от вратаря, Мотора направи добавка отблизо за 0:1. В 42-ата минута Черноморец удвои аванса си. Живко Петков бе точен от дузпа, отсъдена за игра с ръка на футболист на Нефтохимик. Най-красивият момент в мача дойде в 45-ата минута. Георги Маджаров с удар почти от центъра прехвърли излезлия малко напред вратар на Нефтохимик, оформяйки класиката в резултата.

В 54-ата минута Светослав Славов, в опита си да изчисти, удари лявата греда на собствената си врата.

В оставащите 30 минути играта бе спокойна и в резултата нямаше драма или някакви сериозни ситуации.

В оставащите  минути играта бе спокойна и на терена и в резултата нямаше драма, или някакви сериозни ситуации.

Черноморец ще срещне Ямбол в следващия кръг от турнира за Купата на България.

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение