Ботев Пд с исторически успех (ВИДЕО)

„Канарчета“ биха Славия с 2:1 за първи бронз от 1995 г. насам

Ботев (Пловдив) зае в последния възможен момент третото място в крайното класиране на футболната efbet Лига.

„Канарчетата“ победиха Славия у дома с 2:1 и стигнаха до бронзовите медали за първи път през новото хилядолетие, тъй като събраха 53 точки.

С една повече от Левски, който по същото време падна вкъщи от шампиона Лудогорец с 0:1 в последния кръг от плейофите на първата шестица в елита.

Мачът започна добре за „белите“ днес и в 13-ата минута Кристиян Добрев се разписа във вратата на домакините, но попадението беше отменено заради засада след консултация с видео асистент рефера.

В 38-ата минута испанецът Йон Бакеро шутира към вратата на пловдивчани, но Християн Славков парира удара му.

Развръзката дойде през второто полувреме. В 53-ата минута Джак Лейн даде аванс за "канарчетата". Той надбяга Емил Виячки и изпрати топката в близкия на вратаря Светослав Вуцов ъгъл.

В 56-ата минута на двубоя халфът Ерол Дост шутира в ръцете на Славков.

След точно един час игра Димитър Стоянов подари кълбото на Тодор Неделев, а капитанът на домакините стреля покрай вратата. Три минути след това нова грешка на "белите" даде топката на национала Неделев близо до центъра и той опита да прехвърли излезлия неразчетено напред Вуцов, но стреля неточно, след като стражът на столичани беше елиминиран.

В 66-ата минута Николай Минков удвои преднината за Ботев. След изпълнение на тъч Тодор Неделев стреля от воле, изстрелът му беше блокиран, но топката достигна до Минков, който лесно преодоля Вуцов за 2:0.

Четвърт час преди края на редовното време Джеймс Ето'о изчисти изстрел на Валентин Петров от голлинията.

В 85-ата минута юношата на „белите“ обаче все пак реализира с шут от дистанция дебютния си гол в елита, за да оформи крайното 2:1.

Ботев завърши на трето място в крайното класиране с актив от 53 точки и изпреварва носителя на националната купа Левски, който загуби с 0:1 у дома от шампиона Лудогорец. Пловдивчани ще играят бараж у дома срещу Берое за класиране в Лигата на конференциите.

"Канарчетата" се класират в челната тройка за първи път след 1995 година.

Славия завършва кампанията на шесто място и с шест поредни двубоя без победа.

БОТЕВ ПЛОВДИВ - СЛАВИЯ 2:1
1:0 Джак Лейн (53)
2:0 Николай Минков (66)
2:1 Валентин Петров (85)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Ботев Пловдив: 84. Християн Славков, 8. Тодор Неделев, 11. Антоан Бароан, 17. Николай Минков, 20. Лъчезар Балтанов, 21. Точукву Ннади, 23. Димитър Тонев, 24. Роберто Пунчец, 26. Джак Лейн, 27. Атанас Чернев, 28. Филип Филипов;

Славия: 21. Светослав Вуцов, 18. Димитър Стоянов, 23. Емил Виячки, 29. Гьоко Зайков, 4. Людовик Соарес, 14. Никита Николаевич, 17. Ерол Дост, 20. Борислав Цонев, 11. Кристиан Добрев, 9. Мартин Петков, 7. Йон Бакеро;

Ел Джемили също си тръгва от Левски

Вече се работи по сделката за офанзивния халф

Спартак (Варна) надви Фратрия

Победният гол за "соколите" вкара 19 годишният талант Даниел Халачев в 54-ата минута

Стипич призна: Ще продадем поне един вратар

"Армейците" търсят 3-4 специфични играчи, разкри треньорът