3. Ботев (Пд) наказа пропуските на Арда и спечели в Кърджали (ВИДЕО)

Ботев (Пд) наказа пропуските на Арда и спечели в Кърджали (ВИДЕО)

Ивелин Попов асистира и за двата гола на „канарчетата"

Арда допусна втора последователна загуба в Кърджали, след като преди това нямаше поражение на свой терен през сезона.

Пловдивският Ботев наказа пропуските на домакините преди почивката и с 2 попадения след нея спечели с 2:0 визитата си, с която стартира XIX кръг на футболната ни efbet Лига.

Двата отбора си разделиха по едно полувреме, но Арда не се възползва от своите възможности през първото, а през второто „канарчетата“ стигнаха до успеха с попадения на Емануел Уме (63) и Янис Карабельов (79).

Асистент за всеки от головете бе капитанът на гостите Ивелин Попов, а след успеха те вече имат 26 точки, изоставайки само с 2 от Арда.

Първата добра възможност за Арда дойде в 4-ата минута, когато Ебенезер Окезие задържа топката отляво и центрира. Топката стигна до Ел Мами Тетах, който обаче не успя да нанесе добър изстрел.

Минута след това Уме Емануел успя да открадне топката и нахлу в наказателното поле. Той опита изстрел от трудна позиция, с който Анатолий Господинов се справи.

В 13-ата минута Ебенезер Окезие демонстрира добра скорост, включвайки се по левия фланг. Успя да пусне остро подаване в наказателното, където Преслав Боруков обаче не успя да стреля.

Пет минути по-късно Абубакар Тунгара направи отличен индивидуален рейд отдясно, след което проби към вътрешността и навлезе в наказателното поле на противника. Той шутира, но встрани от целта.

В 23-ата минута Станислав Иванов засече центриране на Мартин Стойчев. Топката стигна до далечната греда, където свободният Пламен Крачунов стреля отблизо, но Хидайет Ханкич се намеси и спаси.

В 38-ата минута Бароан стреля много опасно с глава след центриране, но Господинов успя да избие.

В заключителните минути на първата част домакините получиха нов шанс. Топката достигна до Боруков, той излъга защитник на Ботев и стреля сам срещу вратаря, но Ханкич спаси.

Второто полувреме започна отлично за гостите. Подписалият наскоро нов договор с клуба Самуел Акере бе изведен отлично в коридор и хладнокръвно прати топката в мрежата, но бе маркирана засада, която бе потвърдена чрез VAR.

Малко след това обаче нямаше какво да спаси домакините. Капитанът на пловдивчани Ивелин Попов проби отлично и задържа в наказателното поле, след което върна топката към точката за изпълнение на дузпа. За непокрития младок Емануел Уме остана най-лесното – да я прати в опразнената врата и така Ботев поведе с 1:0.

Арда можеше да изравни в 69-ата минута, когато след статично положение топката стигна до Омар Сако, но защитникът не можа да я отиграе и пропусна отличната позиция.

В 79-ата минута Ботев нанесе своя втори и решителен удар. Тогава отново Ивелин Попов даде успореден пас на Янис Карабельов, който финтира защитник на домакините с поемането на топката и с мощен удар в близкия ъгъл вкара топката в мрежата с помощта и на страничния стълб.

Така гостите поведоха с 2:0 и удържаха аванса си до последния съдийски сигнал, за да заемат 8-ото място във временното класиране, докато Арда остава на 7-ма позиция с 28 точки.

АРДА - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 0:2
0:1 Емануел Уме (63)
0:2 Янис Карабельов (79)

АРДА: 1. Господинов, 11. Стойчев, 3. Сако, 6. Крачунов, 12. Окезие, 77. Юруков, 80. Котев, 26. Тетах, 7. Тунгара, 99. Иванов, 9. Боруков;

БОТЕВ (ПЛОВДИВ): 1. Ханкич, 38. Балоянис, 79. Чернев, 19. Конте, 20. Калдерон, 28. Карабельов, 16. Акере, 15. Етоо, 31. Уме, 10. Попов, 11. Бароан.

Илиан Илиев: Не се чувахме цяла седмица с Илиан (ВИДЕО)