Берое с куп проблеми за Локо Пд

Мачът днес е от 20:00 часа в Стара Загора

Полузащитникът на Берое – Абубакар Тунгара – няма да бъде на разположение на наставника Петър Хубчев за днешното домакинство на Локо Пд, което започва в 20:00 ч.

Той е наказан, тъй като получи директен червен картон в двубоя с ЦСКА 1948, в който зелените успяха да стигнат до равенството 2:2 с гол в последната минута на Фол.

Със сигурност аут за домакинството срещу смърфовете е и Килиан Лебон, който е контузен, пише „Тема спорт“.

Под въпрос са Серкан Юсеин и Давиде Мариани, които също са с травми. Швейцарецът се оплаква от болки в глезена, но почти сигурно ще стисне зъби и ще играе, но състоянието на бившия футболист на Лудогорец е по-притеснително и най-вероятно ще остане на пейката.

Още след този кръг Берое може да спечели седмото място и да си осигури бараж за ЛК. Това ще се случи, ако заралии победят Локо Пловдив, а ЦСКА 1948 не спечели домакинството си на Арда.

Старши треньорът на Локо Пд Александър Томаш няма да Може да разчита на капитана на тима Димитър Илиев за днешното гостуване на Берое в Стара Загора.

Двукратният носител на отличието футболист на годината е наказан заради натрупани жълти картони. На негово място като партньор в атаката на Преслав Боруков ще се появи Ивайло Димитров-Косъма. Юношата на ЦСКА се появи от резервната скамейка в двубоя срещу Арда и се отчете с едно попадение за равенството 4:4.

Аут за двубоя е и контузеният Емил Янчев. Много вероятно е да видим нова рокада и под рамката на вратата. След неубедителните изяви на Лукас Рейдър в предишния кръг, то почти е сигурно той да отстъпи мястото си на Илко Пиргов.

Очаква се в Стара Загора последния си мач за Локо Пд да изиграе и централният защитник Кристиян Гомис. Както е известно, той отказа да поднови контракта си с черно-белите и ще напусне след края на кампанията, тъй като има няколко оферти от Франция. В последния двубой за това първенство на негово място ще се появи младият Мартин Паскалев.

Ел Джемили също си тръгва от Левски

Вече се работи по сделката за офанзивния халф

Спартак (Варна) надви Фратрия

Победният гол за "соколите" вкара 19 годишният талант Даниел Халачев в 54-ата минута

Стипич призна: Ще продадем поне един вратар

"Армейците" търсят 3-4 специфични играчи, разкри треньорът