Берое падна в Кърджали, но отива на бараж с Ботев (Пд) (ВИДЕО)

Ковачев вкара за домакините в 10-та минута, Мечев изпусна дузпа

Берое загуби от Арда Кърджали с 0:1 в мач от последния 32-и кръг на efbet Лига. Въпреки това тимът от Стара Загора се класира за баража за Лига на конференциите и ще се изправи срещу Ботев (Пд) на Коматево в решителния сблъсък.

Единствения гол в мача вкара Светослав Ковачев в 10-та минута. Тогава той отправи точен удар от наказателното поле и не остави шансове на вратаря Генадий Ганев. Берое имаше ситуации да вкара гол на пропусна. В 79-та минута топреферът ни Георги Кабаков отсъди дузпа за "зелените". Зад топката застана Симеон Мечев, който стреля много силно и уцели напречната греда.

Въпреки този пропуск, Берое продължи да натиска, но така и не стигна до гол. Въпреки всичко в Стара Загора ликуват, защото в другия мач от тази четворка ЦСКА 1948 не успя да победи Локо (Пд).

1:0 Ковачев 10