3. Берое открадна точките на Хебър и Любо Пенев (ВИДЕО)

Берое открадна точките на Хебър и Любо Пенев (ВИДЕО)

Бижу на Пачаме направи разликата в Стара Загора

Берое удари Хебър с 2:1 в първи мач от 18 кръг на efbet Лига. Дебютен гол на Пачаме донесе триумф за домакините, след като преди това Леандро Годой бе извел заралии, а Ангел Бастунов изравни. Старозагорци доиграха заключителните минути с човек по-малко, след като именно Годой си изкара наивен втори жълт картон заради забавяне на играта. С победата Берое си върна за поражението в Пазарджик с 0:1 по-рано този сезон.

Двубоят започна с положение пред вратата на домакините. Георги Николов бе намерен в наказателното поле на Берое, но последвалият му удар с глава не затрудни Ачинели. Последваха равностойни минути, в които положения като цяло нямаше. Първото такова доведе и до попадение за домакините. В 35-ата минута таранът Годой довкора отблизо избита от Игонен топка за радост на феновете на заралии. Две минути по-късно звездата на "зелените" Вини Трибуле стреля опасно от дистанция, но топката мина встрани от вратата.

До края на първата част още веднъж Годой бе близо до попадение, след като нападателя бе намерен зад отбраната на гостите, но плонжиралият Игонен успя да се намеси решително. Отговорът на гостите от Пазарджик дойде едва 2 минути преди почивката. Тогава Атанас Кабов се оказа на стрелкова позиция, но топката попадна в обсега на Ачинели и той изби.

Втората част започна изключително динамично. Попадение на Кабов бе отменено заради засада в 49-ата минута. Пет по-късно Ачинели все пак капитолира. След центриране от статично положение, Едуин Ласо опита да избие, но върна топката към вратарското, където отблизо Ангел Бастунов вкара за 1:1.

Интересните положения продължиха да се радят пред двете врати. В 64-ата минута Берое си върна аванса след впечатляващ гол на Пачаме. Играчът на домакините получи отлично на границата на наказателното поле, а след последвалото спиране директно разстреля Матвей Игонен за 2:1.

20 минути преди края Георги Николов, голямата звезда на Хебър, пропусна да се разпише, след като надскочи отбраната на заралии, но последвалият му удар с глава излезе в аут. Докрая и двата тима имаха възможност да стигнат до ново попадение, но такова така и не падна. В продължението Годой видя за втори път жълтия картон и ще пропусне следващия мач на своя тим срещу Крумовград.

Берое - Хебър 2:1
1:0 Л. Годой (35)
1:1 А. Бастунов (55)
2:1 С. Пачаме (64)

Съставите:

Берое: 23. Родриго Ачинели, 3. Франко Минго (К), 5. Лучиано Скуадроне, 7. Густаво Каскардо, 9. Леандро Годой, 11. Джани Политино, 15. Енцо Еспиноса, 17. Едуин Ласо, 20. Сегундо Пачаме, 24. Стефан Гаврилов, 91. Вини Трибуле

Резерви: 1. Хуан Лунгарсо, 14. Викторио Вълков, 18. Томислав Петков, 19. Васил Василев, 21. Тиаго Сейхас, 99. Майк Севайос

Старши треньор: Хосе Луис Ачиари

Хебър: 32. Матвей Игонен, 13. Архан Исуф, 33. Стефан Цонков, 43. Жоао Сеско, 24. Лазар Марин, 7. Георги Вълчев (К), 8. Карлос Охене, 10. Ангел Бастунов, 14. Олексий Збун, 11. Атанас Кабов, 9. Георги Николов

Резерви: 88. Мартин Янков, 1. Петър Дебърлиев, 23. Сашо Лебанов, 3. Богомил Божуркин, 44. Божидар Пенчев, 84. Стилиян Тисовски, 18. Атанас Килов

Старши треньор: Любослав Пенев

Рефер: Драгомир Драганов (Варна)

Актьорът, изиграл Гунди, ще бъде специален гост на Ботев Пловдив - Левски

Актьорът Павел Иванов, който играе Георги Аспарухов, във филма "Гунди - Легенда за любовта" ще бъде специален гост на мача между Ботев Пловдив и Левски

Ветераните на Левски победиха Хасково на турнир в памет на Александър Костов

Ветераните на Левски победиха с 3:2 Хасково в демонстративен мач от турнира в памет на легендарното крило Александър Костов

Томаш: Ако си мислим, че сме голямата работа, ще имаме проблем

Старши треньорът на ЦСКА Александър Томаш даде пресконференция преди домакинството на Септември

Илиан Илиев: Треньорът има доста изисквания

Халфът на ЦСКА – Илиан Илиев-младши, сподели очакванията си преди домакинството на Септември София в събота

БФС и НСА сключиха споразумение за сътрудничество

Ректорът на Национална спортна академия, проф. Красимир Петков и президентът на Българския футболен съюз Георги Иванов подписаха договор за сътрудничество

ЦСКА задържа Линдсет с двойна заплата

Ръководството на ЦСКА ще предложи двойна заплата на Джонатан Линдсет

Балъков и Акрапович варианти за Хебър

Не едно или две, а цели 15 имена се борят за треньор на Хебър

Славия следи ситуацията с вратар на ЦСКА

Славия следи ситуацията с вратаря на ЦСКА Димитър Евтимов и е възможно "белите" да го привлекат като свободен агент през зимата